“Některé věci v tomto případě udělat nelze“: Ministr vnitra Jan Hamáček promluvil o zkolabování zdravotnictví

Zrušení nouzového stavu v ČR by podle ministra vnitra Jana Hamáčka mohlo mít nežádoucí účinek na české zdravotnictví. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V interview Hamáček promluvil o tom, že když nedojde k nastavení dalšího stavu nouze, tak zdravotnictví v republice by naprosto se zřítilo.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Souhlasí i s tím, že ministr zdravotnictví Blatný chce zavést tvrdší pravidlo v podobě omezení volného pohybování mezi kraji. Pokud Jan Blatný myslí, že to pomůže pandemii držet pod kontrolou, tak se to zavést musí. Kontrolovat to bude, dle Hamáčka, policie.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mimo to zítra, v pondělí, vláda bude diskutovat o dalším nastavení dalšího stavu nouze. “Všichni víme, že bez nouzového stavu nemůžeme držet opatření, která jsou aktuálně v platnosti,“ objasni ministr vnitra.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Pokud stav nouze nebude přijat, tak některá restrikce ukončí svou platnost. “Některé věci v tomto případě prostě udělat nelze,“ podotkl Jan Hamáček.

ČTĚTE TAKÉ: JAN HAMÁČEK ŘEKL, ŽE KSČM BY MĚLA PODPOŘIT PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU: V OPAČNÉM PŘÍPADĚ MOHOU BÝT DŮSLEDKY VELMI ŠPATNÉ

PSALI JSME: HAMÁČEK PROMLUVIL O NOVÉ NOVELE ZÁKONU, PODLE KTERÉ BUDOU TRESTAT PODNIKY, PORUŠUJÍCÍ OPATŘENÍ

Share