Jan Hamáček řekl, že KSČM by měla podpořit prodloužení nouzového stavu: v opačném případě mohou být důsledky velmi špatné

Šéf Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček ve středu uvedl, že se opatření zatím zmírňovat nebudou. Bude nutné znovu prodloužit nouzový stav a ministr doufá, že komunistická strana takové rozhodnutí opět podpoří.

Ministr vnitra uvedl, že situace je stále složitá, že počet nových nakažených je každý den stále vysoký. Kromě toho se nakazí dost lidí ve věku nad 65 let.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Počet hospitalizovaných pacientů zůstává kolem 6 tisíc. Podle něj zatím epidemická situace neumožňuje nějak změnit opatření.

Kabinet má nyní jisté obavy z nové mutace koronaviru. Navíc teď je situace v nemocnicích horší, než tomu bylo na jaře, a pokud bude hodně nakažených, tak to zdravotnický systém nebude moci vydržet.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„Máme 35 potvrzených případů britskou mutací a dá se očekávat, že bude růst na síle. Může to být jeden z důvodů, proč čísla stagnují,“ řekl Jan Hamáček.

Podle něj jsou nyní zdravotníci na hraně svých možností. Hlavním problémem v nemocnicích není počet lůžek, ale počet a vytíženost zdravotnického personálu.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Aby současná opatření nadále fungovala, je nutné prodloužit nouzový stav. K tomu je ale potřeba, aby KSČM podpořila žádost vlády o prodloužení ve Sněmovně.

Naposledy se komunisté dohodli na prodloužení za podmínek, že by vláda měla otevřít skiareály a že by se část dětí mohla vrátit do škol. Vláda to ale neudělala a komunisté tentokrát mohou žádost vlády nepodpořit.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Jan Hamáček by to vůbec nechtěl, protože pak by mohl přijít kolaps zdravotnického systému. Dodal, že nyní nelze dělat chyby, protože následky mohou být hrozné.

Řekl také, že pokud je cílem komunistické strany destabilizovat systém, pak je to určitě smutný cíl. Nouzový stav platí do 14. února, takže o něm brzy budou rozhodovat poslanci.

Psali jsme:„Nemyslím, že by existoval člověk, který by to chtěl“: Roman Prymula a návrat k povinnostem

PSALI JSME: „MÁM PRO VÁS DOBROU ZPRÁVU“: PŘEDSEDA VLÁDY ANDREJ BABIŠ PROMLUVIL O ZÁMĚRU ČESKA KOUPIT LÉK BAMLAN PROTI KORONAVIRU, MÁ ZAMEZIT ZHORŠOVÁNÍ PRŮBĚHU NEMOCI

PŘIPOMÍNÁME: V ŽIVOTĚ TÝNUŠ TŘEŠNIČKOVÉ DOŠLO KE ZMĚNÁM: UŽ NENÍ SINGLE, ALE JEJÍ VYVOLENÝ MÁ DOST ZAJÍMAVOU MINULOST

Share