Hamáček promluvil o nové novele zákonu, podle které budou trestat podniky, porušující opatření

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že policisté mohou kontrolovat stravovací podniky v koronavirové době pouze v případě, že by měli podezření. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Policie ČR/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dosud se stravovací podniky po celé republice nebyly nijak postihnuté v případě, že by porušovaly opatření. Nová novela zákonu by to měla pozměnit.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zatím ale dle slov ministra Senát to odmítl. „Teď musí Sněmovna hlasovat o tom senátním vetu,“ uvedl Hamáček.

Policie ČR/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Budou po přijati zákonu postižitelní i majitele stravovacích podniků. Hlavně to se dělá proto, aby nebyl pokutován zaměstnanec, který bude v chvílí kontroly v podniku. O porušení zákonu či aktuálně platných nařízení rozhoduje právě provozovatel.

Policie ČR/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Policie samozřejmě může vstupovat do objektů, ale za předpokladu, kdy má důvodné podezření, že tam dochází k porušování zákona,“ upřesnil ministr Hamáček. „Policie dělá to, co může,“ dodal.

ČTĚTE TAKÉ: MUŽ ZA MĚSÍC POSLAL POLICII PŘES 300 DOPISŮ, V NICHŽ HLÁSIL PORUŠENÍ OPATŘENÍ: NEJČASTĚJI PSAL O NENOŠENÍ ROUŠEK

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK SE VYSLOVIL PROTI OTEVŘENÍ LYŽAŘSKÝCH STŘEDISEK: „TO NENÍ MOMENT NA OTEVÍRÁNÍ SJEZDOVEK,“ ŘEKL MINISTR VNITRA

Share