Jan Hamáček se vyslovil proti otevření lyžařských středisek: „To není moment na otevírání sjezdovek,“ řekl ministr vnitra

Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček se vyslovil proti otevření skiareálů. Připomněl přetížené nemocnice a kolik je nyní nových případů nákazy koronavirem. KSČM prodloužení nouzového stavu podpořila, ale požádala, aby byly otevřené skiareály. To nyní podporuje ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. Kabinet o tom bude jednat ve středu. Píše o tom web novinky.cz.

Ministr vnitra Jan Hamáček na svém Twitteru vysvětlil, proč nesouhlasí s návrhem otevřít nyní skiareály. Podle jeho slov je situace ještě dost těžká.

Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček ale chce, aby lyžařská centra začala znovu fungovat. Už o tom mluvil během jednání vlády.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Vláda ale zatím k takovému kroku nepřistoupila, podle ostatních ministrů nebyly doprovodná hygienická pravidla dostatečně přísná.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„Dostal jsem za úkol dopracovat některá opatření,“ řekl Karel Havlíček v pondělí. Až tak učiní, bude moci vláda toto téma znovu projednat.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Ministr průmyslu a obchodu uvedl, že v naší zemi je zhruba 450 lyžařských středisek. Zaměstnává tam asi 45 tisíc lidí, navíc příjmy státního rozpočtu z lyžařských středisek každý rok činí zhruba 13 miliard korun.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Navrhoval podobná opatření pro skiareály, která fungují v Rakousku. To znamená, že všichni návštěvníci by museli mít respirátory třídy FFP 2 a také by došlo k řízení front. Jiní ministři ale usoudili, že tato opatření nejsou dostatečně přísná.

Jan Hamáček při této příležitosti také upozornil, že toto rozhodnutí lze učinit bez názoru ČSSD. Připomněl situaci, kdy hnutí ANO našlo podporu ve zrušení superhrubé mzdy u ODS a SPD.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Ministr vnitra dodal, že pokud se ostatní ministři rozhodnou otevřít lyžařská střediska, měli by být připraveni nést za to politickou odpovědnost.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Na tomto rozhodnutí ale trvá i komunistická strana, která se dohodla na podpoře prodloužení nouzového stavu, pokud budou otevřeny skiareály.

PSALI JSME: ANATOMII ŽIVOTA NAKONEC UKÁZALI NA NOVĚ: JAKOU REAKCI MĚLI DIVÁCI NA PRVNÍ DÍL NOVÉHO SERIÁLU

PŘIPOMÍNÁME: MEDVĚD SE HONIL PO SJEZDOVCE ZA LYŽAŘEM: ALE CHLAP NAŠEL ŘEŠENÍ TÉ SITUACI

Share