Nejznámější představitelka osudových žen v ČR: Jaké filmové roli má nejvíc ráda Marie Drahokoupilová

Marie Drahokoupilová byla jednou z nejznámějších a nejkrásnějších hereček 20. století, která dnes slaví svůj životní jubileum. Známá herečka oslavuje 89. narozeniny.

Marie se objevila ve velkém množství filmů a seriálu, ale portálu Super promluvila, jaké roli má ráda nejvíc. Podle jejich slov, nejoblíbenějšími filmy pro ni jsou psychologické dramaty.

Marie Drahokoupilová/Zdroj: youtube.com

Drahokoupilová řekla, že má ráda role manipulátorek a také nějakých osudových žen, protože ostatní klasické role jsou pro ní dost nudné.

Začátek její kariéry nebyl moc jednoduchý, protože po ukončení střední školy chtěla jít na DAMU, ale to jí zakázal její otec. Navzdory tomu se přihlásila na akademii, a úspěšně jí ukončila.

Marie Drahokoupilová/Zdroj: youtube.com

Potom hrála v Divadle pod Palmovkou, a na obrazovkách se poprvé objevila v roce 1963, kdy si zahrála v populárním dramatu Cesta hlubokým lesem. Nejvíc se proslavila díky psychologickému dramatu Flirt, ve kterém si zahrála v roce 1969.

Marie si potom zahrála ve velkém množství filmů a seriálů, a s hrát neukončuje i ve svých 80 letech. Naposledy se objevila ve filmu Past, premiéra kterého proběhla v roce 2020.

Marie Drahokoupilová/Zdroj: super.cz

PSALI JSME: JAK VYPADÁ DCERA HEREČKY ROSSI DE PALMA, ŽENY S NEOBVYKLÝM VZHLEDEM

PŘIPOMINAME: NEJMILOVANĚJŠÍ ČLENY RODINY LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÉ: ČÍM SE VE DNEŠNÍ DOBĚ ZABÝVAJÍ VNUCI SLAVNÉ HEREČKY

Share