„Já koupím byt, ty si sbalíš kufry a půjdeš bydlet k matce“

U večeře Elena oznámila dětem příjemné překvapení:

– Kristýnko, Vláďo, váš otec a já jsme přemýšleli, co udělat s bytem, který nám odkázala babička, a rozhodli jsme se ho prodat. Peníze vám dáme rovným dílem. Jsme si jisti, že je využijete moudře.

Dcera a její manžel / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vedle něj sedící otec rodiny – Matouš se v tu chvíli šťastně usmíval a očekával nadšenou reakci dětí. – Skvělá zpráva! Řekl Vladimír. – Větší pomoc jsme si s mojí manželkou nemohli přát, protože nechceme bydlet u jejích příbuzných a vlastní bydlení si stále nemůžeme dovolit. Hypotéku nechci, protože až manželka odejde na mateřskou a rodinu budu živit úplně sám.

Otec souhlasil se synem a vyjádřil se, že by bylo dobré, kdyby se na koupi domu mladého páru finančně podíleli i manželčini rodiče. – Tati, nezačínej. V rodině je nejdůležitější porozumění a láska a peníze jsou pouze přínosem. Víte, že moje žena Lívie je dobrá, milující manželka a velmi laskavý člověk. Ale za váš dar vám samozřejmě moc děkuji.

– No, nesouhlasím s vámi, pokud jde o to, jak máte vyřešené finance, – řekl otec. – Když není co jíst, rodina se začne rozpadat.

– Vláďu se však otcova slova nedotkla, byl pevně přesvědčen o své pravdě.

Otec mu pak řekl, že oni jako jeho rodiče mu budou v každém případě vždy oporou. Pak se zeptal své dcery, co si o tom překvapení myslí. – Mami, tati, víte, že šetřím na byt, a vy jste mi dali ten nejlepší dárek. Děkuji!

– Jak to vůbec vypadá mezi tebou a Lukášem? Jaké jsou vaše životní plány? Doufám, že se nevezmete, dokud si nekoupíte byt – řekl táta.

Rodiče / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

– Tati, nezačínej! Nejsem hloupá a chápu, že člověku nemůžeš všechno předložit na stříbrném podnose. Proto zatím nebudu mluvit o bytě. – Takže žádné plány do budoucna, jen tak si plujete a vyhovuje vám to. – Pronajatý byt platíme společně, potraviny kupujeme také za společné peníze.

– Nedávno mě pozval na večeři ke své matce, ale já jsem nešla. Vím, že se mi jen usmívá do očí a za mými zády o mně říká různé ošklivé věci. Jediná Lukášova výhoda je jeho klid, díky kterému vydrží všechny mé záchvaty vzteku. I když, víte, to mě někdy taky štve. Rozhodla jsem se, že si naplánuji vlastní život a mezitím si budu hledat byt.

Přestože Kristýna a Vláďa jsou dvojčata a vypadají téměř identicky, mají zcela odlišné povahy. Nyní je jim 25 let a každý se na život dívá po svém.

Rozvážný a klidný Vláďa dokáže trvat na svém rozhodnutí, pokud to situace vyžaduje. Svou budoucí ženu poznal ještě jako student a zamiloval se do ní na první pohled. Po absolvování univerzity si pronajal dům, oženil se a nyní celá rodina očekává přírůstek.

Naopak Kristýna byla vždy nespoutaná. Její rodiče se s ní hodně „trápili“. Ale vyrostla, začala pracovat na svém charakteru, protože chtěla více ovládat své emoce. Nyní ráda tančí, miluje hlasitou hudbu a samozřejmě se neobejde bez hádek. Její přítel Lukáš na její citové výlevy reaguje s klidem, za což si vysloužil naprostou důvěru a lásku Kristýny.

Syn a jeho manželka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Po návratu ke svým rodinám se sestra a bratr rozhodli podělit o dobrou zprávu. Vláďa s manželkou plánovali koupit jednopokojový byt a do budoucna, až dítě vyroste, mohou začít šetřit na prostornější bydlení.

Co se týče Kristíny, její rozhovor s manželem nedopadl zrovna nejlépe. – Lukáši, už mě nebaví potulovat se po pronajatých bytech, chci si koupit vlastní bydlení.

– A jaké bydlení, Kristýno? Uvažuješ o hypotéce? Máma mi vyprávěla spoustu příběhů o rozvodu a o tom, jak lidé zůstali bez bytu a bez peněz. Tohle otroctví si prostě nemůžu dovolit, protože nemám stabilní práci.

– Zlato, polovinu peněz už máme. Rodiče mi dali peníze z prodeje babiččina bytu. Když si teď koupíme vlastní bydlení, budeme moci v budoucnu žít s jistotou. – Kolik peněz si dostala? – Dost na to, abychom si koupili jednopokojový byt, ale myslím, že je lepší si rovnou pořídit dvoupokojový.

– Mám lepší nápad. Koupíme auto a já na něm dobře vydělám. Mezitím si najdeme malý byt a budeme mít auto. – Zajímalo by mě, co budeme dělat s autem, až se narodí dítě?

Dceřin manžel / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Trpělivost Kristýny byla na konci. – Ach, kdy už to bude! Moje matka říkala, že o dětech nemusíme snít, protože z tebe se stejně nevyklube dobrá matka.

Kristína na chvíli ztratila řeč a jen udiveně zírala na Lukáše. Pak její pohled zvážněl a jaksi zchladl, řekla tiše:

– Já si koupím byt a ty si sbalíš kufry a půjdeš bydlet ke své matce…

 

PSALI JSME: NAPOSLEDY MODEROVALA NA NOVĚ V PÁTEK: PROČ IVETA VÍTOVÁ ODCHÁZÍ Z TELEVIZNÍCH NOVIN

PŘIPOMÍNÁME: NA ŽIVOTNÍ DRÁZE ŽENY NEEXISTUJÍ NÁHODNÍ MUŽI

Share