Nejlepší film roku 2020: Je známo, jaký film dostal nejvyšší ohodnocení

Nedávno byl ohodnocen cenou nejlepší film roku dva tisíce dvacet v České Republice. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Magdaléna Borová/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V Praze v Divadle Archa se filmoví lidé dostali ceny za různé výkony. Kvůli opatřením bylo zakázáno být více lidem. Zatím zájemci si mohli celý ceremoniál sledovat přes Internet.

Bohdan Sláma/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nejznámější roční cenu za nejlepší film roku dva tisíce dvacet filmoví posuzovatelé přisoudili černobílé dějepisné drama Bohdana Slámy z názvem Krajina ve stínu.

Dílo Slámy dostalo navazující uznání i za herecký sbor, nejlepší herečkou se stala Magdaléna Borová, která hrála ve snímku.

Film Krajina ve stínu/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Mám radost, že se Marii dostalo takové pozornosti. Její cesta by nám mohla být inspirací,“ svěřila herečka v chvílí, kdy cenu dostala.

Agnieszka Holland/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dale známý snímek režisérky Agnieszky Hollandové s názvem Šarlatán dostal další významné ohodnocení za režii. Vedle toho kritici posoudili i nejlepší mužský herecký výkon, cenu za který dostal Ivan Trojan.

Film Krajina ve stínu/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mezi držitele ohodnocení patří i další lidí, jako třeba Petr Zelenka dostala cenu za nejlepší scénář ve filmu Modelář a nejlepší krátkým filmem v ČR se stal snímek Anatomie českého odpoledne.

ČTĚTE TAKÉ: SLUNCE, SENO, JAHODY: JAK VE DNEŠNÍ DOBĚ VYPADÁ A ČÍM SE ZABÝVÁ SLAVNÁ HEREČKA JAROSLAVA KRETSCHMEROVÁ

PSALI JSME: HEREČKA JANA HLAVÁČOVÁ UVEDLA, ŽE UŽ OČEKÁVÁ TO NEJHORŠÍ A ODMÍTÁ OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: JEJÍ ZDRAVOTNÍ STAV JE ŠPATNÝ A NEMŮŽE CHODIT

Share