Vždy uměl být ve správnou chvíli na správném místě: Jak Ladislav Štaidl vydělal své miliony

Známý hudebník, textař a skladatel Ladislav Štaidl zemřel v neděli 31.ledna. Vlastnil velké množství nemovitosti a také měl velké množství peněz, ale své bohatství nevydělal jen díky hudbě. Byl také úžasným podnikatelem.

Ladislav Štaidl a jeho syn/Zdroj: youtube.com

Známý skladatel do roku 1990 vydělával miliony jenom díky svým hudbám a textům, které psal pro populární zpěváky. Potom se rozhodl vstoupit do podnikání, díky kterému vydělal ještě víc, než na hudební scéně.

Do konce jeho života mu také posílali peníze rádii a televizi za písně, které napsal už dávno. Hudební publicista Petr Burda portálu Aha řekl, že Štaidl vydělal o několikrát více peněz, než legendární zpěvák Karel Gott.

Ladislav Štaidl a Petr Janda/Zdroj: youtube.com

Podle slov Burdy, Štaidl vždy vydělával více kvůli tomu, že byl známým textařem a autorem. V té době autoři vydělávali díky svým textům více, než zpěváci nebo interpreti.

Známý skladatel má podnikání v krvi. Zdědil takovou úžasnou schopnost od svého otce, který byl majitelem pily. Ladislav se svým bratrem Jiřím koupili velké množství nemovitosti v Praze.

Ladislav a Jiří Štaidlovi a Karel Gott/Zdroj: pinterest.com

Tehdy vila Ladislava Štaidla stala 30 milionů Kč. V roce 1992 založil firmu Prago-Tex, která se zabývala nákupem a prodejem starožitnosti a nemovitosti. Vlastnil tou firmu se svou bývalou partnerkou Ivetou Bartošovou, teď polovinu firmy vlastní jeho syn Jiří Štaidl.

Také v roce 1991 založil firmu Prago-Corn, která dodávala popcorn do obchodů a do všech českých kin. Jeho firma fungovala téměř 30 let, a v roce 2017 skončila. Štaidl také měl firmu, která se zabývala cihlami. Dokonce i hudebník Felix Slováček z cihly Ladislava vystavěl svou chalupu.

Ladislav Štaidl/Zdroj: blesk.cz

PSALI JSME: FRANTIŠEK JANEČEK OTEVŘENÉ PROMLUVIL O POSLEDNÍM HOVORU S LADISLAVEM ŠTAIDLEM: “VĚŘIL JSEM, ŽE SE Z TOHO DOSTANE”

PŘIPOMINAME: “JÁ VŮBEC NEVÍM, NEMÁM ŽÁDNÉ ZPRÁVY”: JAKÝ PLÁN POSLEDNÍHO ROZLOUČENÍ MÁ ŠTAIDLOVÁ RODINA

Share