Náměstek Adama Vojtěcha byl kritizován, že se nevzdal funkce ředitele nemocnice v Brně: jaké rozhodnutí učinil

Náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák byl kritizován za to, že zůstal i ředitelem Fakultní nemocnice u Svaté Anny. Kvůli tomu se musel vzdát postu ředitele. Informuje o tom server Seznam Zprávy.

Vlastimil Vajdák se stal náměstkem šéfa resortu zdravotnictví v době, kdy tuto funkci vykonával Petr Arenberger.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Zůstal však i ředitelem Fakultní nemocnice u Svaté Anny v Brně. Podle mluvčí této nemocnice Dany Lipovské se Vlastimil Vajdák dohodl s tehdejším šéfem resortu zdravotnictví, že bude dál mít ve své práci úvazek v objemu 0,4.

Bylo to trochu neobvyklé pro všechny. Bývalo spíš zvykem, že ředitelé nemocnic nebo jejich náměstci se vzdali své funkce před nástupem na ministerstvo.

Vlastimil Vajdák / Zdroj: mzcr.cz

Na resortu se Vlastimil Vajdák zabýval tématem rozdělení investic. To se některým zaměstnancům resortu ani opozičním politikům rozhodně nelíbilo, řekli, že v takovém případě může jít o střet zájmů.

Situace se změnila poté, co se v čele ministerstva zdravotnictví stal Adam Vojtěch. Dohodl se, že Vajdák bude věnovat veškerý svůj pracovní čas práci na ministerstvu.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Pokud jde o jeho působení v nemocnici, má nyní neplacené volno.

PSALI JSME: „NABÁDAJÍ MĚ VLASTNĚ K NEZÁKONNOSTEM A V TOM JE TEDA NEPOSLECHNU“: MARIE BENEŠOVÁ PROMLUVILA O ZVOLENÍ NOVÉHO NEJVYŠŠÍHO STÁTNÍHO ZÁSTUPCE

PŘIPOMÍNÁME: „MŮJ POKOJÍČEK SNŮ“: JAKÝ POKOJ BUDE MÍT DCERA MARTINY PÁRTLOVÉ

Share