Na zahájení filmového festivalu v Karlových Varech lidé neměli nasazené respirátory: Adam Vojtěch na to upozornil, nelíbilo se mu to

Před několika dny začal v Karlových Varech filmový festival, přijel tam i šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch. Trochu se mu však nelíbilo, že během prvního promítání mnoho lidí nemělo respirátory. Ministr tam byl s manželkou a podle svých slov měli zakrytá ústa a nos. Domnívá se, že by se tím měli zabývat místní hygienici. Informuje o tom web iDNES.cz.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Nejen ministr zdravotnictví si všiml, že účastníci filmového festivalu při úvodním ceremoniálu ve Velkém sále hotelu Thermal neměli respirátory, psala o tom i spousta médií nebo epidemiolog Rastislav Maďar.

Adam Vojtěch tehdy řekl, že mnoho lidí bylo bez respirátorů, ale na druhou stranu je to zodpovědnost každého. Nelíbilo se mu to, ale pak se prý situace změnila.

Filmový festival v Karlových Varech / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle něj pak sledoval ještě několik filmů a tehdy už téměř všichni lidé měli respirátory. Neříká tedy, že situace byla špatná, nicméně podle něj to také nebylo úplně ideální.

Ministr zdravotnictví tam strávil několik dní a pochválil organizátory festivalu za to, jak to organizovali. Dodal, že se snažili dodržovat všechna nezbytná opatření proti koronaviru a aby to dodržovali návštěvníci festivalu.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch také upozornil, že zaměstnanci festivalu kontrolovali u návštěvníků potvrzení o bezinfekčnosti. Tuto funkci vykonávala zhruba stovka zaměstnanců.

Pořadatelé byli trochu zklamaní, protože ještě předtím byla pro návštěvníky připravena informační kampaň o tom, jaké byly podmínky pro návštěvu festivalu.

Filmový festival v Karlových Varech / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle nich zaměstnanci informovali hosty o pravidlech návštěvy festivalu. Kromě toho byly v předsálí k dispozici prostředky na ochranu dýchacích cest. Byly vytvořeny všechny podmínky pro dodržování opatření proti covidu.

PSALI JSME: AKTUALIZOVANÝ VOLEBNÍ MODEL: JAKÉ HNUTÍ SE ZESÍLILO SVOJI PODPORU PŘED NADCHÁZEJÍCÍMI VOLBAMI

PŘIPOMÍNÁME: “NAŘÍDIL ODPOSLOUCHÁVÁNÍ MÉHO NEJBLIŽŠÍHO OKOLÍ, A TEDY I MĚ“: MILOŠ ZEMAN OTEVŘENĚ SDĚLIL SVÉ PODEZŘENÍ OHLEDNĚ ODPOSLECHU

Share