Aktualizovaný volební model: Jaké hnutí se zesílilo svoji podporu před nadcházejícími volbami

Před nadcházejícími volbami různé agentury pravidelně představují obyvatelstvu předběžné výsledky. Nejnovější volební model agentury Kantar CZ pro Českou televizi nedávno ukázal poslední výsledky. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Momentálně by dvacet sem a půl procenta voličů by hlasovali za premiérovo hnutí ANO během nadcházejících sněmovních voleb, tím pádem se ocitnou na prvním místě v seznamu.

Markéta Pekarová Adamová/Zdroj: youtube.com

Následovat budou opoziční hnutí a jejich koalici. Jednadvacet procent by dostala koalice SPOLU. Stejný počet lidí by si zvolil další koalici, kterou tvoři Piráti a STAN.

Ivan Bartoš/Zdroj: youtube.com

Ve srovnání s předposledním průzkumem, premiérovo hnutí ANO se zesílil o 6 procent. Pravděpodobně jsou to dopady toho, že aktuálně premiér a předseda ANO Andrej Babiš jezdí skrz celé Česko na setkání s obyvatelstvem.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Jedna i druhá koalice naopak o procenty přišly. Během předchozího průzkumu měly o tři procent hlasů více, než tomu je nyní.

PSALI JSME: “VELKÝ VLIV MŮŽE MÍT AKTUÁLNÍ EPIDEMICKÁ SITUACE“: PROČ COVID MŮŽE OVLIVNIT NADCHÁZEJÍCÍ VOLBY, UVEDLI POLITILOGOVÉ

ČTĚTE TAKÉ: SOUBOJ STRAN: VOLBY BY NYNÍ VYHRÁLO ANO, DO SNĚMOVNY BY SE MOHLO DOSTAT 6 POLITICKÝCH SUBJEKTŮ

Share