Souboj stran: Volby by nyní vyhrálo ANO, do Sněmovny by se mohlo dostat 6 politických subjektů

Centrum pro výzkum veřejného mínění zveřejnilo volební model za červenec. Lídrem je hnutí ANO, opoziční koalice má téměř stejné výsledky. Průzkumu se zúčastnilo 872 lidí starších 18 let. Informuje o tom web ct24.ceskatelevize.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle posledního volebního modelu by hnutí ANO mohlo zvítězit s podporou 23,5 procenta. V červnu byl tento ukazatel o 1 procento vyšší.

Na druhém místě skončila koalice SPOLU (ODS, TOP09, KDU-ČSL), podpořit by ji chtělo 21,5 procenta dotázaných. Minulý měsíc byla jejich míra podpory 19,5 procenta.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Koalice Pirátské strany a hnutí STAN skončila na třetím místě. Pro ně je ochotno hlasovat 21 procent respondentů. V červnu pro ně bylo ochotno hlasovat 22,5 procenta dotázaných.

Takové změny za jeden měsíc nejsou kritické, takže nejsou statisticky významné.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

V tomto modelu by hnutí SPD mohlo v červenci získat podporu 9 procent respondentů. Pro KSČM je ochotno hlasovat 8 procent voličů.

ČSSD by získala 6,5 procenta hlasů. Hnutí Přísaha Roberta Šlachty v tomto modelu nedosáhlo pěti procent potřebných pro vstup do dolní komory Parlamentu.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Ostatní politické síly mají podporu nižší než 5 procent. K volbám je tentokrát ochotno přijít 63 procent lidí, což je o něco více než v roce 2017.

PSALI JSME: VÁCLAV KOPTA ODHALIL SVÉ PLÁNY OHLEDNĚ PRÁCE: «NERAD BYCH SE VRACEL NAZPÁTEK DO AUTOBUSU»

PŘIPOMÍNÁME: POSLANCI ROZHODLI O ZVÝŠENÍ DŮCHODŮ O 300 KČ NAD RÁMEC VALORIZACE: ČÁST OPOZICE VARUJE PŘED VÁŽNÝMI EKONOMICKÝMI DŮSLEDKY

Share