Poslanci rozhodli o zvýšení důchodů o 300 Kč nad rámec valorizace: část opozice varuje před vážnými ekonomickými důsledky

Zákonná valorizace důchodů pro příští rok 2022 by měla v průměru činit 458 Kč. Kromě toho dostanou důchodci o dalších 300 Kč více. Návrh schválili poslanci ve Sněmovně. Informuje o tom CNN Prima News.

Celkem tento návrh schválilo 96 poslanců. Pro tento návrh hlasovali poslanci hnutí ANO, SPD, sociální demokraté, komunisté a lidovci.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Občanští demokraté, Piráti, poslanci strany TOP 09 a hnutí STAN se vyslovili proti nebo se hlasování zdrželi.

Kromě toho byl přijat i návrh, aby za každé vychované dítě mohl rodič pobírat příspěvek ve výši 500 Kč. To začne fungovat od roku 2023.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová to oznámila přes Twitter a napsala, že se jí splnil sen.

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka byl také rád, že budou moci maminky, které pracovaly 35 let, pobírat k důchodu dalších 500 Kč.

Část opozice však s takovými návrhy nesouhlasila a uvedla, že by to mohlo zhoršit stav státního rozpočtu.

„Naši zemi vedete do ekonomické katastrofy. V roce 2035 se důchodový systém zbortí. Nemyslete jen na počet hlasů ve volbách,“ řekl poslanec TOP 09 Jan Jakob. Dodal, že by si přál, aby důchody byly co nejvyšší, to však nelze udělat okamžitě.

Mikuláš Ferjenčík / Zdroj: youtube.com

Pirát Mikuláš Ferjenčík navrhl, aby toto zvýšení důchodů zaplatil holding Agrofert, který byl vložen do svěřenských fondů. Dříve ho vlastnil premiér Andrej Babiš.

Marian Jurečka také navrhl snížit důchody exponentům komunistického režimu, tento návrh však neměl dostatečnou podporu.

PSALI JSME: HONZA MUSIL V SLZÁCH: PŘIŠEL O MILOVANÉHO ČLENA RODINY

PŘIPOMÍNÁME: V JAKEM NOVÉM MÍSTĚ BUDE PRACOVAT PETR SUCHOŇ: PO UKONČENÍ SPOLUPRÁCI S NOVOU, PŘIJAL NABÍDKU KONKURENČNÍ TELEVIZE

Share