Na Svitavsku hasiči likvidovali následky bouřky: za jednu hodinu měli 13 výjezdů

Bouřky a přívalové deště přidaly práci hasičům. Například v pátek odpoledne pomáhali lidem na Svitavsku v Pardubickém kraji. Nejvíce bylo postiženo město Litomyšl a také Němčice. Píšou o tom Novinky.cz.

Meteorologové varovali, že v pátek do Česka opět dorazí bouřky a přívalové deště. Podobné počasí trvá v sobotu a bude částečně stejné i v neděli.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle hasičů měli v pátek jen od 16 do 17 hodin 13 výjezdů. Většinou museli odčerpávat vodu ze sklepů, garáží, podchodů a silnic.

Na výjezdech byli profesionální i dobrovolní hasiči. Na Svitavsku navíc hasiči museli odstraňovat stromy a větve, které spadly na silnice a neumožňovaly normální jízdu.

Následky bouřek v Pardubickém kraji / Zdroj: HZS Pardubického kraje

Podle meteorologů by mělo být v sobotu v Pardubickém kraji počasí lepší, může být zataženo a polojasno. Místy ale ještě mohou být silné bouřky a přívalové deště.

Silné nárazy větru jsou také pravděpodobné. Teploty přes den mohou dosáhnout 27 stupňů Celsia a na horách až 23 stupňů.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Silné bouřky byly v Česku už v úterý a ve středu a pak se vrátily i v pátek. Tisíce domácností zůstaly bez elektřiny a hasiči vyjížděli pomáhat lidem více než stokrát.

PSALI JSME: HEJTMAN JIHOMORAVSKÉHO KRAJE ŽÁDÁ PRODLOUŽENÍ STAVU NEBEZPEČÍ: CO ZBÝVÁ UDĚLAT V MÍSTECH PONIČENÝCH TORNÁDEM

PŘIPOMÍNÁME: MANŽEL NAZÝVAL SVOU ŽENU A MATKU DVOU DĚTÍ „PRASETEM“. A ONA SE ROZHODLA ZMĚNIT

Share