Alain Delon udržuje 5 chovatelských stanic pro toulavé psy a kočky

„V mém domě žije vždycky spousta psů.“

V mládí nosil Alain Delon vojenské bundy, aby se snáze pohrál se všemi zvířaty, která potkal na cestě. Dnes francouzský herec provozuje pět útulků pro toulavé psy a kočky.

Alain Delon / Zdroj: youtube.com

Delon dlouhodobě žije ve Švýcarsku a věnuje se tam psům. Když se jednoho dne dozvěděl, že nějací sadisté polili psa v Pyrenejích benzinem a zapálili ho, poslal po něj svého veterináře a dokonce zajistil soudní proces se sadisty. Poprvé u soudu soudce nařídil, aby oběť – pes jménem Mambo byl přítomen v soudní síni. Mimochodem, sadisté dostali opravdu dlouhé tresty.

Alain Delon / Zdroj: youtube.com

Alain Delon miluje psy už od dětství. Říká, že jeho prvním psem byl dobrman jménem Gala. „Jednou jsem na něj křičel, a dokonce jej kopl do zadku. Posadil se a podíval se na mě. Viděl jsem, že pláče. Od té doby jsem všechno pochopil a moji psi se teď stále usmívají.“

Alain Delon / Zdroj: youtube.com

„Vždycky mě dojímají psi, kteří se pohybují kolem lidí bez domova na ulici. Je jim jedno, že jejich majitel je flákač. Myslíte, že moji psi vědí, že jsem Alain Delon? Je jim to jedno! Moji psi mě milují, nevědí, kdo jsem a co dělám.“

„Toto je ta bezpodmínečná láska, láska bez přemýšlení, naprostá a pravá láska!“ Alain Delon je členem spolku pro ochranu zvířat. Na svém panství má osm psů. Je zde také hřbitov všech jeho bývalých psů: celkem jich bylo 45.

Alain Delon / Zdroj: youtube.com

Uprostřed této psí nekropole postavil kapli. A po četných žádostech dostal úřední povolení, aby se tam mohl pohřbít, až ten den přijde. To je podle něj největší luxus.

Alain Delon / Zdroj: youtube.com

Mnohem větší starosti mu dělají týraná zvířata. Je připraven použít všechny prostředky a svůj vliv, aby je ochránil. Jednoho dne Alain Delon zavolal vrtulník, aby zachránil kočku, které někdo utrhl tlapku a přivázal ji k autu. Nyní žije třínohá kočka na jeho panství. Stejně jako třínohý králík.

PSALI JSME: POKUD KOČKA MILUJE SPÁT VE VAŠÍ POSTELI, CO TO ZNAMENÁ

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ SKOČIL V METRU NA KOLEJE, ABY ZACHRÁNIL KOTĚ

Share