Co se stalo o 19 let později s chlapcem, který ve 2 letech vážil jako 12leté dítě

Dzhambulat Khatokhov, narozený v Tereku v roce 1999, byl pro svou působivou velikost těla přezdíván Bohatýr. Chlapec byl v centru pozornosti od dětství a poté se rozhodl zhubnout. Toto rozhodnutí mělo smutné následky.

Ve 2 letech vážil již Dzhambulat více než 30 kilogramů, což odpovídalo váze teenagera. Lékaři nenacházeli žádné odchylky. V roce 2003 byl Khatokhov uznán jako největší dítě na světě a zapsán do Guinnessovy knihy.

Dzhambulat Khatokhov / Zdroj: instagram.com

Matka tvrdila, že dítě jí zcela běžné porce. A velká váha je dědičnost (dědeček byl také velký).

Dzhambulat Khatokhov / Zdroj: instagram.com

Ve 4 letech jeho váha přesáhla 50 kg a v té době se Dzhambulat začal věnovat sumó, kterému vlastně zasvětil celý svůj život. Sedmiletý Khatokhov vážil více než jeho starší bratr a v devíti letech dosáhl váhy 146 kilogramů. Potom chlapec vzbudil zájem Jana Campbella, známého lékaře ve Velké Británii.

Dzhambulat Khatokhov / Zdroj: instagram.com

Po vyšetření se ukázalo, že kostra devítiletého Dzhambulata odpovídá dospívání, to znamená, že působivá váha ho negativně ovlivňuje. Příbuzní však neviděli problém a dokonce se snažili vydělat peníze na chlapcově slávě: jeho matka požadovala peníze za rozhovor. Dzhambulat se objevoval v různých televizních pořadech.

Dzhambulat Khatokhov / Zdroj: instagram.com

V roce 2017 vážil Khatokhov již 230 kg a tehdy se rozhodl zhubnout. Jeho cílem byla váha 120 kilogramů, která by mu umožnila věnovat se sumó a neměla by nepříznivý vliv na jeho zdraví. Pomáhal mu trenér z Nalčiku, kde Bohatýr žil.

Dzhambulat Khatokhov / Zdroj: instagram.com

Yusif Nurullaev pro něj sestavil novou dietu s bílkovinnými potravinami a individuální tréninkový program. Dzhambulat přísně dodržoval pokyny trenéra a posílal mu každou porci, kterou jedl. Úsilí nebylo marné: Khatokhov dokázal zhubnout 54 kg.

Dzhambulat Khatokhov / Zdroj: instagram.com

Dzhambulat se neúčastnil soutěží sumó, ale byl členem poroty.

Jeho tělo nezvládlo zátěž. V roce 2020 Dzhambulat zemřel.

Oficiální důvody nebyly zveřejněny, ale podle jedné verze měl 21letý kluk problémy s ledvinami. Smrt byla těžká rána pro rodinu, trenéry a přátele.

PSALI JSME: MANŽEL NAZÝVAL SVOU ŽENU A MATKU DVOU DĚTÍ „PRASETEM“. A ONA SE ROZHODLA ZMĚNIT

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ ZHUBL 105 KG ZA TŘI ROKY: NEMOHL VEJÍT DO AUTA A TEĎ JE Z NĚJ OPRAVDOVÝ KRASAVEC

Share