Mužovi se nechtělo přestěhovat se ze svého domu: Rozhodl se přesunout ho s sebou a jak to udělal

Majitel historického zámku nechtěl opustit svůj dům a místo toho, aby si vybral nový domov, přesunul s sebou celou budovu na 7 ulic na Jih.

Stěhování domu/ Zdroj: YouTube

Operace stála 400 tisíc dolarů (cca 8 500 000 Kč) a stovky lidí z celého města se shromáždili, aby se podívali na stěhování.

Englander House je skutečné architektonické dílo viktoriánské éry. Dům je dobře známý v San Francisku, dokonce tam byly uspořádány prohlídky pro milovníky architektury.

Stěhování domu/ Zdroj: YouTube

Nový majitel domu byl spokojen se vším kromě oblasti. Tim Brown chvíli přemýšlel a rozhodl se přesunout svůj dům 7 bloků na jih k nově zakoupenému pozemku.

Stěhování domu/ Zdroj: YouTube

Dům o rozloze 480 metrů čtverečních byl postaven v roce 1882. 139letou budovu bylo nutné přemístit velmi opatrně, zámek „řídil“ kamion rychlostí asi kilometr za hodinu.

Stěhování domu/ Zdroj: YouTube

Projekt této složitosti mohl být realizován pouze v San Francisku, jehož ulice byly během druhé světové války záměrně rozšířeny kvůli průchodu těžkých strojů.

Také byla vypracována schéma přepravy domů: budovy jsou zaháknuty speciálními nakládacími plošinami.

Stěhování domu/ Zdroj: YouTube

Samotné místo bylo instalováno na speciálním traktoru, bylo ze všech stran ovládáno spojovacími prostředky.

Stěhování domu/ Zdroj: YouTube

Video s cestou domů na 7 bloků se rychle stalo populárním:

Na novém místě plánuje Tim Brown zkombinovat historické sídlo s novým bytem a pronajmout byty fanouškům neobvyklých domů.

PSALI JSME: „POŘÁD JE HODŇOUČKÁ. UŽ SE MNOU KOMUNIKUJE“: BOHUŠ MATUŠ SE POCHLUBIL ROZKOŠNOU DCEROU NATÁLKOU A UKÁZAL RODINNOU FOTKU

PŘIPOMÍNÁME: CHLAPEC SE SMÁL OBLEČENÍ SVÝCH SPOLUŽÁKŮ, DOKUD MU JEHO MATKA NEDALA LEKCI: СO UDĚLALA

Share