Dívka si koupila na pouličním trhu prsten s obrovským sklem: klenotník doporučil zkontrolovat „sklo“, a ukázalo se, že cena toho jejího prstenu mohla být neskutečnou

Jeden roztomilý nález na bleším trhu

Prsten/zdroj: businessman.ru

Pokud jste někdy byli na bleším trhu, v garáži nebo jste strávili spoustu času ve svém oblíbeném obchodu s různými věci, víte, co dělat. Většinu času v těchto obchodech se starožitnostmi tráví tříděním cigaretami spálené haraburdí. Jeden nález může změnit váš život. Ale to si nemyslela jedna anonymní Britka v 80. letech, když vstoupila na bleší trh (nebo, jak se v Anglii říká, „prodej z kufru auta“). V mnoha výlohách hledala něco zcela jedinečného.

Trh/zdroj: businessman.ru

Jeden kus upoutal dívčí pozornost. Při třídění skla si všimla jednoho masivního prstenu. Stejně jako mnoho šperků nalezených při „prodeji z kufru automobilu“ byl i tento kus poměrně vulgární. Luxusní prsten, který se jí líbil, vypadal jako nějaká kostýmní dekorace. Poté, co za svůj nový poklad zaplatila přibližně 10 liber, se dívka vrátila domů, aniž by věděla, kolik z takového nákupu skutečně vydělá.

Trh/zdroj: businessman.ru

Prsten se stal jedním z jejích každodenních doplňků. Kámen byl mohutný a připomínal něco, co by se mohlo objevit na koruně anglické královny. Nejprve věděla, že diamant nemůže být skutečný. Bylo to příliš velké na to, aby to byl skutečný klenot, který lze koupit na bleším trhu za 10 liber. Zadruhé, řez diamantu byl podivný: nebyl tak lesklý jako skutečný kámen a sám prsten bylo špinavý. Přesto však tento kousek tak milovala, že ho každý den nosila dalších 30 let, aniž by přemýšlela o tom, kolik by to vlastně mohlo stát … Až jednoho dne její prsten upoutal pozornost klenotníka …

Prsten/zdroj: businessman.ru

Doporučil jí, aby dala prsten k vyhodnocení, protože si myslel, že existuje šance, že diamant může být opravdu skutečný. Žena o tom pochybovala, ale pro případ se rozhodla kámen vyhodnotit. Žena tedy vzala prsten k Sotheby, aby byl oceněn. Rychlý pohled profesionála je oba přivedl k docela ohromujícímu objevu.

Prsten/zdroj: businessman.ru

Nerealisticky velký diamant, který tato žena nosila na prstu téměř 30 let, nebyl vůbec falešný. Byl certifikován jako pravý 26karátový diamant Americkým gemologickým institutem. Řezání nebylo moderní, ale spíše, jak to bylo zvykem při řezání drahých kamenů v 19. století, což byla důvod, proč žena původně předpokládala, že kámen je falešný.

Kámen/zdroj: businessman.ru

Jakmile byla potvrzena legitimita diamantu, žena se rozhodla dát jej do aukce.

V aukci byl diamant prodán anonymnímu kupci za 847 000 GBP (cca 25,5 milionů korun). Britka, která prsten nosí více než 30 let, provedla nejlepší nákup na bleším trhu ve svém životě.

Trh/zdroj: businessman.ru

PSALI JSME: ŽENA DOSTALA JAKO DÁREK PRSTEN: ALE KDYŽ SE DOZVĚDĚLA, Z ČEHO JE VYROBENÝ, NOSIT HO ROZHODNĚ NEBUDE

PŘIPOMÍNÁME: KTERÝ PRSTEN BYSTE SI VYBRALI JAKO TEN PRAVÝ: VAŠE VOLBA ŘEKNE, CO SI O VÁS MUŽI SKUTEČNĚ MYSLÍ

Share