Muž přes noc zapomněl na manželku, dceru a většinu svého života: Proč se to stalo

36letý Daniel Porter z Texasu přes noc zapomněl většinu svého života. Američan se probudil vedle své manželky, ale nevěděl, kde je ani kdo je vedle něj.

K incidentu došlo v červenci 2020, kdy Daniel najednou zapomněl, co se mu léta stalo. Nemohl si vzpomenout na svou manželku Ruth ani na svou desetiletou dceru. Ačkoli v současné době pracuje na obnovení svých vzpomínek, mezi roky 2000 a 2020 Danielovi stále chybí, včetně vzpomínek na svatbu a narození dcery Libby.

Kromě toho nejen ztratil vzpomínky na skvělé životní okamžiky, jako například setkání s Ruth v roce 2006, ale také na své vzdělání a musel opustit práci.

Muž byl přesvědčen, že je mu 16 let a že by měl jít do školy. Ruth byla nucena ho přesvědčit, že ve skutečnosti je jeho manželkou a že nebyl unesen.

Daniel Porter a jeho rodina / Zdroj: tsn.ua

„Jednoho rána se probudil a neměl ani tušení, kdo jsem já a kde je. Byl velmi zmatený. Naštěstí jsme byli na farmě jeho rodičů a oni mohli potvrdit, že jsem jeho manželka a on jim věřil, ale netušil, že má dceru a bál se našich psů,“ vzpomíná Ruth.

Pár se obrátil na lékaře, kteří řekli, že to je přechodná globální amnézie, což je náhlé, dočasné přerušení krátkodobé paměti. Ujistili manžele, že paměť bude obnovena do 24 hodin, i když se tak nestalo.

„Nepamatuje si, jak mě potkal, oženil se, koupil náš první dům, narodila se naše dcera,“ řekla žena.

Daniel Porter a jeho rodina / Zdroj: indiatimes.com

Ruth také říká, že po incidentu se jeho stravovací návyky změnily, stal se přátelštějším a společenštějším, ale zachoval si smysl pro humor.

Američanka vzpomíná, že několik měsíců před osudným dnem začal Daniel kvůli změnám v životě mít záchvaty vyvolané stresem. Nejprve přišel o práci, poté si poranil záda a manželé byli nuceni prodat dům a většinu majetku.

Také se přestěhovali do Missouri za prací, ale nedostali zaplaceno, takže se rodina ocitla v obtížné situaci bez přátel a rodiny poblíž. Věří se, že celý tento kumulativní stres způsobil ztrátu Danielovy paměti.

V současné době se muž chystá podstoupit terapii k obnovení vzpomínek.

PSALI JSME: KAZETA OBSAHOVALA NAHRÁVKU, KTEROU PŘED ČTYŘICETI LETY POŘÍDILA MATKA PĚTAOSMDESÁTILETÉHO MUŽE

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ NAŠEL V PODKROVÍ KRABICI, KTERÁ NEBYLA 80 LET OTEVŘENÁ A PODÍVAL SE DO NÍ: CO BYLO UVNITŘ

Share