“Musím říct, že nemáme tu částku uzavřenou“: Jakou částku žádá ministerstvo práce a sociálních věcí ČR pro poskytovatele péče

Předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka uvedl, že stát již připravuje rozpočet pro dofinancování poskytovatelů sociálních služeb.

Marian Jurečka/Zdroj: novinky.cz

Nejpozději do konce dalšího týdne by mělo bát jasno, o jakou částku by se jednalo. Prozatím šéf resortu práce a sociálních věcí nesdělil ani přibližnou částku. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Marian Jurečka/Zdroj: novinky.cz

Podle ministra, je celá dohoda s ministerstvem financí hotová, zbývá jen to dotáhnout do konce. Oficiální vyjádření by se dalo očekávat po prázdninách.

Marian Jurečka/Zdroj: novinky.cz

Vzhledem k zvyšující cenové hladině, stát je nucen vymezit další finanční prostředky na financování největších poskytovatelů péče, jako jsou například Charita ČR, Diakonie ČCE či Armáda spásy.

Marian Jurečka/Zdroj: novinky.cz

“Musím říct, že nemáme tu částku uzavřenou,“ sdělil ministr nakonec. Podle dostupných informaci by se ale jednalo o dotaci ve výši kolem 3 milionů českých korun.

PSALI JSME: VÍT RAKUŠAN POD PALBOU KRITIKY: MINISTR UKÁZAL DATUM SOUDU S BABIŠEM A BYL OBVINĚN OPOZICÍ Z VYHROŽOVÁNÍ

ČTĚTE TAKÉ: OD 1. ČERVENCE SE ZVÝŠÍ ŽIVOTNÍ MINIMUM: MARIAN JUREČKA ŘEKL, KOLIKA LIDEM TO MŮŽE POMOCI

Share