Česká medicína dává naději: Mladý odvážný Ukrajinec zde podstoupil sérii chirurgických výkonů

Osmadvacetiletý ukrajinský hasič Andrej Vovchuk, který teď má dlouhodobou léčbu v České republice, v první den války byl doma. „Okolo páté hodiny ráno mě vzbudila sestra,“ vzpomíná chlap a pokračuje, že sestra slyšela střelbu a výbuchy.

Hasičské auto/Ilustrační obrázek/Zdroj: novinky.cz

Až zavolal svému šéfovi, dozvěděl se, co se děje — začala se válka. Do území České republiky byl transportován poté, co se svým hasičským vozidlem najel na minu. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Andrej Vovchuk s přítelkyní Soňou/Zdroj: seznamzpravy.cz

Díky projektu MEDEVAC, který připravilo ministerstvo vnitra ČR, má nyní mladík naději svůj život vrátit do starých koleji. Po amputaci dolní končetiny a dvanácti operačních zákrocích v Olomouci se připravuje svůj život začit znovu.

Hasičské auto Andreje Vovchuka po explozi/Zdroj: seznamzpravy.cz

“Musím se dát dohromady. Chci se vrátit domů,“ svěřil již nyní odvážný hasič. Primář kliniky, kde pan Vovchuk má léčbu, Radim Vinter ale předvedl skutečnou situaci, jak to mladý chlap nyní má.

Hasičské auto/Ilustrační obrázek/Zdroj: novinky.cz

Vinter předvedl, že s největší pravděpodobnosti po rehabilitaci bude moci chodit. „Pokud to ustojí a bude trpělivý,“ řekl primář.

PSALI JSME: „PRO HNUTÍ STAN JE TO LIKVIDAČNÍ RÁNA NA PLEXUS SOLARIS“: JIŘÍ PAROUBEK OKOMENTOVAL KAUZU DOZIMETR A PROMLUVIL O VÍTU RAKUŠANOVI

ČTĚTE TAKÉ: „UKRAJINCI SE DRŽÍ“: PENTAGON TVRDÍ, ŽE SE PUTIN STÁLE CHCE ZMOCNIT VĚTŠINY UKRAJINY

Share