„Míří to na lidi, kteří byli ve složité situaci“: Kdy nabude platnosti nový zákon, který pomůže Čechům splatit dlouholeté dluhy

Čeští politici konečně schválili několik možnosti, jak české obyvatele budou moci uniknout z dluhové pasti. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Čeští poslanci v polovině pracovního týdne stvrdili soubor změn, který by v budoucnu pomohl Čechům vyhnout dluhům. Nejprve je to radostní novina pro lidí, kteří během těžkého koronavirového období přišli o práci a museli si brát půjčky.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Jestli tento nový zákon podepíše hlava státu Miloš Zeman, tak by nové změny by platili již od začátku roku 2022, teda následujícího.

Peníze/Zdroj: seznamzpravy.cz

1. Dlužníky obcí a států nově budou moci uhradit svůj původní dluh a k němu pevnou částku 750 korun jako náklady. Žádné další penále už nebude.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

2. Skončí bagatelní exekuce. Nově do konce března bude moci občan uhradit zálohu, která se pohybuje v stokorunách. Maximální výše dluhu bude však 1500 korun. „Míří to na lidi, kteří byli ve složité situaci a mají hodně dluhů u MHD,“ objasnila expertka na dluhovou problematiku z organizace Rubikon centrum Pavla Aschermannová.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

3. Nově se bude platit dluhu poté poplatky, úroky a penále a další náklady. V praxi člověk bude mít více šanci, že dluh splatí, protože až se mu ukrojí dlužná částka, tak přestanou na to navazovat další dodatečné náklady.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

4. Pročistí se celý exekuční systém. Exekuce vedené nad 12 let, během kterých dlužník nevyplatil ani tisíc korun, se automatický zastaví.

ČTĚTE TAKÉ: „KAŽDÁ OSOBA DOSÁHNE NA DŮSTOJNOU VÝŠI DŮCHODU“: V ČEM SPOČÍVÁ VÝZNAM PŘEDLOH, KTERÉ ČSSD PŘEDSTAVÍ V PONDĚLÍ VLÁDĚ

PSALI JSME: “POTĚŠILA MĚ OBROVSKÁ NEZLOMNÁ VŮLE“: ALENA SCHILLEROVÁ PROZRADILA, ODKUD ČR DOSTANE PENÍZE NA UHRAZENÍ VEŘEJNÝCH ŠKOD PO TORNÁDU

Share