Jak se malá opička starala o svého opeřeného přítele

Ve světě zvířat je místo pro opravdové přátelství. Obvykle se přátelí příslušníci stejného druhu, i když někdy je to jinak. Mezidruhové vztahy nejsou příliš časté, ale přesto existují případy, které dokazují, že i velmi odlišná zvířata spolu mohou komunikovat a chovat se k sobě s úctou.

Opička a kachna / Zdroj: youtube.com

Podívejte se na video, na kterém opičí mládě roztomile a vtipně hýčká svého opeřeného kamaráda, žluté káčátko. Opičí mládě je ještě velmi malé, ale to mu nebrání v tom, aby svému kamarádovi pomohlo. Opička kachňátko pohladí, vezme si něco z jeho peří a také se k němu něžně přitulí a lehne si vedle něj.

Opička a kachna / Zdroj: youtube.com

Dítě si pravděpodobně myslí, že ptáček chce spát, ale v žádném případě nemůže usnout. Po chvíli se kachňátko podvolí – udělá si pohodlí, zavře oči a uklidní se. Opičákovi se podaří svého kamaráda uspat.

Opička a kachna / Zdroj: youtube.com

Další neobvyklý příběh se stal v jedné z izraelských zoologických zahrad. Opice jménem Niv, trpěla osamělostí – zvíře nemohlo komunikovat se svými příbuznými, ale řešení problému přišlo náhle a ukázalo se, že je neobvyklé.

Opička a kachna / Zdroj: youtube.com

Jednoho dne přišlo mládě kachny přímo do výběhu. Opice jej nezahnala, naopak, kachnu přijala, a dokonce vzala mládě pod svou ochranu.

Opička a kachna / Zdroj: youtube.com

Když se kachna vyděsila, vždycky vběhla do klece Niv, opice neodolala a pomohla opeřenému příteli zvládnout strach. Mládě dokonce zůstalo s opičkou přes noc, a přestože se mu vždy naskytla příležitost odejít, kachna se zdráhala. Můžeme tedy říct, že zvířata jsou velice dobří přátelé.

Opička a kachna / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: JAK TOULAVÝ KOCOUR DOSTAL DŮLEŽITOU PRÁCI NA NÁDRAŽÍ A STAL SE MÍSTNÍ CELEBRITOU

PŘIPOMÍNÁME: PSA, KTERÝ BYL POHŘEŠOVÁN PŘED SEDMI LETY, NAŠLI ASI TISÍC A PŮL KILOMETRŮ OD DOMU

Share