Ministr Blátný plánuje otevřít kadeřnictví a některé další podniky: navštívit je ale budete moci s dodržením jedné podmínky

Pro občany České republiky by již brzy mohly znovu otevřít kadeřnictví či masážní salóny. Budou ale fungovat jinak, než před lockdownem. Aby jste se ostříhali, budete muset absolvovat test na covid-19. Uvedl to ministr zdravotnictví Jan Blatný. Informuje tn.nova.cz.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Resort tak možná vyhoví lidem, kteří dlouhodobě vyžadují otevření menších podniků. Argumentují to tím, že velké firmy mohou stále fungovat, protože se jejich zaměstnanci testují.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Blatný prozradil, že aktualizovaný protiepidemický systém PES počítá s některými změnami. Upravený PES totiž by měl umožnit navštívit některé služby s negativním testem na koronavirus.

Jedná se například o kadeřnictví či kosmetiku, které by se tak mohly již brzy znovu otevřít.

Jan Blatný a Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Bude to právě testování, které bude používáno proto, aby se kadeřnictví, pedikúry a další služby mohly otevřít,“ prohlásil Blatný.

Upravený protiepidemický systém by měl být prezentován již v nejbližší době. Jeho forma se ale nezmění a bude to stále tabulka.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Ministr však zdůraznil, že se koronavirus změnil a index už nebude rozhodující. Zohlední se také skutečnost, že část populace je očkována.

PSALI JSME: PŘEDSEDA LABORATOŘÍ DOLEŽEL PROZRADIL, KOLIK LIDÍ V ČESKU JIŽ KORONAVIRUS PRODĚLALO: PUSTIL SE DO ANTIGENNÍCH TESTŮ A TVRDÍ, ŽE TESTUJEME VELMI MÁLO

PŘIPOMÍNÁME: MYSLÍ SI, ŽE SOUČASNÁ OPATŘENÍ TRVAJÍ PŘÍLIŠ DLOUHO: KARDINÁL DUKA KOMENTOVAL SOUČASNOU SITUACI V ČESKU

Share