Poslanec ANO Karel Rais promluvil o možném scénáři návratu dětí do škol: kdy by se žáci mohli vrátit do lavic

Místopředseda výboru Sněmovny pro vědu a vzdělání poslanec Karel Rais uvedl, že stále zůstává možnost, že by se děti letos mohly do škol vůbec nevrátit. Je to ale pesimistická prognóza, ale pokud se situace bude dál zlepšovat, školy se otevřou už v první polovině příštího měsíce. Řekl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News.

Poslanec Karel Rais řekl, že nyní mají tři scénáře možného dalšího vývoje událostí. První scénář je optimistický a podle něj se školy otevřou už v první polovině příštího měsíce.

Karel Rais / Zdroj: youtube.com

Podle nejpesimističtějšího scénáře by ale školy mohly být zavřené až do konce tohoto školního roku. To znamená, že žáci by se mohli do lavic vrátit už v září.

Psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček uvedl ve studiu CNN Prima News, že zatímco politici rozhodují o otevření škol, tisíce dětí mezitím přicházejí o možnost normálního rozvoje.

Radek Ptáček / Zdroj: youtube.com

Podle něj nyní mnoho dětí nemá normální dětství a pak mohou přijít o svou budoucnost. Rozhodně není spokojen s tím, že teď málokoho zajímá, co bude s naší zemí a našimi dětmi za pár let.

Karel Rais upřesnil, že tento pesimistický scénář by měl být připraven jen pro případ, že by se situace dramaticky zhoršila. Sám ale věří a doufá, že už brzy se děti budou znovu učit ve školách.

Karel Rais / Zdroj: youtube.com

Podle něj pokud se realizuje optimistický scénář, bude nutné řešit další otázky, které vzniknou. Měl na mysli doučovací kroužky a letní školy.

Petr Gazdík / Zdroj: youtube.com

Člen sněmovního výboru pro vědu a vzdělávání Petr Gazdík říká, že že nejhorší situace bude, když se děti vrátí do škol a budou tam studovat jen dva týdny a pak bude netné školy znovu zavřít. Navíc podle něj výuka online pro děti škodí jejich zdraví.

Zároveň ale uvedl, že uzavření škol bylo v minulosti nezbytné. Nyní je potřeba, aby se děti konečně mohly normálně učit, ale strategie návratu dětí do škol by podle něj měla být trochu více lokální.

Karel Rais / Zdroj: youtube.com

Je možné, že školy se otevřou už 12. dubna, ale žáci budou muset podstupovat testy dvakrát týdně. Také na začátku se do lavic vrátí jen část dětí.

PSALI JSME: CO BUDE S NOŠENÍM ROUŠEK A RESPIRÁTORŮ LETOS V LÉTĚ A NA PODZIM: ROMAN PRYMULA VYJÁDŘIL SVŮJ NÁZOR NA TOTO TÉMA

PŘIPOMÍNÁME: MYSLÍ SI, ŽE SOUČASNÁ OPATŘENÍ TRVAJÍ PŘÍLIŠ DLOUHO: KARDINÁL DUKA KOMENTOVAL SOUČASNOU SITUACI V ČESKU

Share