Co bude s nošením roušek a respirátorů letos v létě a na podzim: Roman Prymula vyjádřil svůj názor na toto téma

Šíření koronaviru v naší zemi zpomaluje a je to vidět na počtu nových případů nákazy. Předpokládá se, že již po skončení nouzového stavu, tedy po 11. dubnu, začne rozvolňování opatření. Postupně by se měl život vrátit do normálních kolejí. Mnoho lidí by ale ještě chtělo znát odpověď na otázku týkající se roušek a respirátorů v létě a na podzim. Svůj názor vyjádřil epidemiolog Roman Prymula pro ŽivotvČesku.cz.

Nyní lidé musí nosit respirátory na některých místech, například v obchodech nebo v MHD. Dříve bylo povoleno nosit dvě chirurgické roušky najednou, ale teď už to nestačí.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Nyní mnozí říkají, že vakcína by měla být tím, co zachrání mnoho zemí před epidemií. Ministerstvo na tom nyní intenzivně pracuje. V rekordních dnech vakcínu dostávalo přes 50 tisíc lidí denně.

V Česku začalo očkování 27. prosince a pokračuje, očkováno bylo 1 611 172 lidí, z toho 464 836 dostalo dvě dávky. Tyto statistiky dnes ještě může aktualizovat resort zdravotnictví.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Mnoho občanů ale chce znát odpověď na otázku, co bude s nošením roušek a respirátorů v létě a na podzim, kdy už bude velká část lidí očkována.

„Postupně se bude systém opatření uvolňovat, ale úplně ještě nezmizí a roušky či respirátory mohou i na podzim ještě svoji roli mít,“ řekl Roman Prymula pro Život v Česku.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Exministr zdravotnictví ale upřesnil, že v druhé polovině letošního roku už bude role rouśek a respirátorů menší než nyní.

PSALI JSME: „ZŮSTÁVAJÍ VŠECHNY HYPOTÉZY VE HŘE“:TÝM WHO NEZJISTIL PŮVOD KORONAVIRU, ŘADA ZEMÍ VYJÁDŘILA ZNEPOKOJENÍ

PŘIPOMÍNÁME: DCERA UKÁZALA SVOU MATKU A MUŽI UŽ JÍ NABÍZEJÍ MANŽELSTVÍ. KONECKONCŮ, MATKA VYPADÁ JAKO JULIE ROBERTSOVÉ A GILLIAN ANDERSONOVÉ

Share