„Zůstávají všechny hypotézy ve hře“:Tým WHO nezjistil původ koronaviru, řada zemí vyjádřila znepokojení

Světová zdravotnická organizace zveřejnila zprávu o výsledcích výzkumu týmu odborníků v Číně, který měl zjistit původ SARS-CoV-2. Uvedl to šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Tedros Adhanom Ghebreyesus/ Zdroj: YouTube

Podle dokumentu dosud nebyl identifikován primární zdroj koronaviru, všechny hypotézy o původu infekce jsou nadále zvažovány. „Zůstávají všechny hypotézy ve hře,“ uvedl generální tajemník WHO.

Koronavrius/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Zpráva byla zveřejněna na oficiálních webových stránkách WHO. Tento dokument obsahuje více než 100 stránek.

Tým WHO už dříve prohlásil, že Čína odmítá poskytnout část dat ohledně prvních případů koronaviru v zemi.

14 zemí vyjádřilo znepokojení v souvislosti se zprávou odborníků WHO o původu koronaviru a vyzývalo organizaci k dalšímu výzkumu. Bylo to hlášeno v tiskové zprávě Ministerstva zahraničí USA.

Lékařky/ ilustrační foto/ Zdroj: nv.ua

Mezi tyto země patří Spojené státy, Austrálie, Kanada, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Izrael, Japonsko, Lotyšsko, Litva, Norsko, Korejská republika, Slovinsko a Spojené království.

Koronavrius/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Země ve svém prohlášení tvrdí, že WHO údajně neposkytla údaje v plném rozsahu a že mezinárodní vyšetřování původu COVID-19 bylo provedeno pozdě, v důsledku čehož bylo mnoho vzorků ztraceno.

Muž/ ilustrační foto/ Zdroj: nv,ua

PSALI JSME: VAKCÍNA ASTRAZENECA MĚNÍ SVÉ JMÉNO: V BERLÍNĚ PŘESTALI OČKOVAT TOUTO VAKCÍNOU LIDI POD ŠEDESÁT LET

PŘIPOMÍNÁME: „GLOBÁLNÍ ŘEŠENÍ ZAČÍNÁ SOLIDARITOU“: ŠÉF WHO UVEDL, ŽE SI 10 ZEMÍ SVĚTA POSKYTLO TŘI ČTVRTINY VAKCÍN PROTI KORONAVIRU

Share