Myslí si, že současná opatření trvají příliš dlouho: Kardinál Duka komentoval současnou situaci v Česku

Aktuální opatření trvají příliš dlouho. O tom je přesvědčen kardinál a arcibiskup pražský Dominik Duka, který zdůraznil, že lidé mají strach z covidových čísel, kterým se vláda a média příliš věnují. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Myslím si, že část lidí touto zkouškou projde a bude upevněna,“ uvedl Duka s tím, že mnoho lidí měli těžký průběh onemocnění a podepsalo se to na jejich psychickém zdraví.

Dominik Duka / Zdroj: youtube.com

Kardinál upozornil, že klíčovou roli nyní hraje vakcína. Komentovat je ale nechce, protože nepovažuje sebe za odborníka v tomto oboru. Zdůraznil ale, že nejspíš mohou mít vedlejší účinky, jako ostatní léky či vakcíny.

Duka říká, že nemá výhrady k tomu, z jaké země léky přicházejí a lidé jsou jenom rádi, že se mohou léčit.

Dominik Duka / Zdroj: youtube.com

Arcibiskup tvrdí, že dálková výuka pro děti určitě není dobrá a může to mít na ně vliv v budoucnu. Dodává, ale že v minulosti během válek situace byla podobná a nakonec se tyto generace dokázaly v životě prosadit.

Navíc podle něho nyní děti mohou využívat internet ke studiu, což děti v 50. letech neměly.

Dominik Duka / Zdroj: youtube.com

Duka promluvil i o blížících se Velikonocích. Uvedl, že restrikce vůči věřícím nejsou tak přísné a lidé budou moci o svátcích navštívit chrámy v omezeném počtu a v rouškách.

Dominik Duka / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ČESKÁ POŠTA MĚNÍ TARIFY OD 1. DUBNA: ZA CO BUDOU MUSET ZÁKAZNÍCI PŘIPLATIT

PŘIPOMÍNÁME: PŘEDSEDA LABORATOŘÍ DOLEŽEL PROZRADIL, KOLIK LIDÍ V ČESKU JIŽ KORONAVIRUS PRODĚLALO: PUSTIL SE DO ANTIGENNÍCH TESTŮ A TVRDÍ, ŽE TESTUJEME VELMI MÁLO

Share