Ministerstvo zdravotnictví zavádí nová opatření: Vojtěch prosazuje nošení respirátorů uvnitř budov a prokazování bezinfekčnosti v restauracích

V restauracích se nově bude kontrolovat potvrzení bezinfekčnosti od 1. listopadu. Tuto změnu pro hosty uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Rovněž se vrací respirátory uvnitř budov a konec bezplatných testů. Ve školách se zatím nic nemění, protože úředníci nedokázali dohodnout se. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Prokázat se platným certifikátem ale nemusí lidé, kteří si objednávají jídlo se sebou. Na žádost je ale musí ukázat ve food courtech. O změnách rozhodla vláda.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Hosté tak musí předložit potvrzení o očkování, testování či prodělání nákazy. Restaurace tak budou muset odmítnout vstup osobám, které nemohou svou bezinfekčnost prokázat.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Certifikát hosté nemusí ukazovat ihned při vstupu, ale například po usazení. Toto opatření se zavádí, kvůli prudkému růstu nových případů nakažení koronavirem.

Od 25. října se také budou muset nosit respirátory uvnitř všech budov. Týká se to i pracovišť. Nyní ochrana dýchacích cest je povinná v MHD a obchodech.

Lidé v MHD / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V listopadu mimo jiné končí bezplatné preventivní testování. Nově testy pojišťovny budou hradit pouze osobám do 18 let, rozočkovaným lidem a těm, kdo se očkovat nemůže. Zdarma také budou testy po nařízení lékařem.

Rovněž se zkrátí doba platnosti u testů. U PCR testu na 72 hodiny a u antigenních na 24 hodiny.

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ EPIDEMIE KORONAVIRU SE STÁLE ZRYCHLUJE: PRYMULA PROZRADIL, KDE SE LIDÉ NAKAZÍ NEJČASTĚJI

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE VLÁDA NEMŮŽE LIDI K OČKOVÁNÍ NUTIT, ALE JEN PŘESVĚDČOVAT: VYJÁDŘIL SE I K ODBORNÍKŮM, KTEŘÍ VYZÝVAJÍ K TESTOVÁNÍ VŠECH

Share