Andrej Babiš prohlásil, že vláda nemůže lidi k očkování nutit, ale jen přesvědčovat: vyjádřil se i k odborníkům, kteří vyzývají k testování všech

Epidemická situace v Česku se začala prudce zhoršovat. Předseda vlády Andrej Babiš varuje před novou vlnou epidemie koronaviru. Proto znovu požádal lidi, aby nosili respirátory a nechali se naočkovat. Uvedl ale také, že vláda neplánuje testovat očkované lidi, i když někteří odborníci navrhují testovat všechny. Řekl to pro CNN Prima News.

Od začátku tohoto týdne se prudce začal zvyšovat počet nových případů nákazy, v nemocnicích přibývá také pacientů. Vláda proto hodlá zpřísnit některá opatření proti covidu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle premiéra chce resort zdravotnictví navrhnout, aby od 25. října bylo na veřejných akcích ve vnitřních prostorách nutné nosit respirátory, a nebude to záležet na počtu návštěvníků.

Předseda vlády proto znovu požádal lidi, aby dodržovali opatření a nechali se také očkovat.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„My nemáme žádné možnosti někoho znásilnit, aby se naočkoval. Jenom přesvědčujeme, děláme kampaň, a situace se přesto zhoršuje,“ řekl Andrej Babiš.

Dokončené očkování má v Česku 6 milionů a 34 tisíc lidí, což je zhruba 56 procent celkové populace země. Podle průzkumů se asi 20 procent lidí nehodlá naočkovat a dalších 10 procent se nerozhodlo.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Odborníci upozorňují, že zhruba 350 tisíc lidí starších 60 let nebylo očkováno. Určitě to může být problém pro systém zdravotní péče.

Premiér také vyvrátil informace, které se v poslední době začaly šířit na internetu, že údajně vláda plánuje testovat všechny včetně očkovaných. Podle něj to neplánovali, navíc to stát nemůže udělat z kapacitních důvodů.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Vyjádřil se i k odborníkům, kteří navrhují testovat všechny. Řekl, že sice není odborník, ale může říct, že vláda nemůže testovat úplně všechny. Podle něj má každý odborník svůj názor a z toho plyne mnoho různých názorů, ale testovat všechny včetně očkovaných není možné.

Znovu proto upozornil, že v boji proti viru je nutné nosit respirátory a nechat se očkovat.

PSALI JSME: MAROŠ KRAMÁR SE OBJEVIL NA VEŘEJNOSTI SE SVOU PŘÍTELKYNÍ: JEHO PARTNERKA A JEHO EXMANŽELKA JSOU SI PODOBNÉ

PŘIPOMÍNÁME: JAK SE ZMĚNILA PO 30 LETECH KEVINOVA MAMINKA Z FILMU SÁM DOMA: CATHERINE O’HARA PROMLUVILA O SETKÁNÍ S MACAULAYEM CULKINEM

Share