Jaké změny plánuje prosadit nová vláda: Ivan Bartoš nastínil, jak probíhají vyjednávaní stran a na čem se nový kabinet soustředí

Jednání politických stran po volbách stále pokračuje a nyní mnoho záleží na tom, jak dopadne situace s prezidentem Milošem Zemanem. Ten podle Ústřední vojenské nemocnice nemůže svou funkci vykonávat a a jeho pravomoci s velkou pravděpodobnosti mohou být rozděleny mezi dalšími ústavními činiteli.

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš promluvil o jednáních pěti opozičních stran, které plánují vytvořit koalici a sestavit vládu. Plánů mají hodně a rozhodují o tom, kam bude Česko směřovat. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Dle slov Bartoše strany zatím nejednají o personálním obsazení. „Šest jednotlivých vyjednávacích týmů se prozatím zabývá hledáním programových shod a to není úplně jednoduché,“ prohlásil politik s tím, že shodu hledali o obsazení předsednictva Sněmovny.

Dalším úkolem je stabilizovat rozpočet a ukončit zadlužování. Kromě toho nová vláda bude muset vypracovat plán, jak zvládat koronavirovou epidemii.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho nová vláda chce zvýšit informovanost ve společnosti a úroveň vzdělání. Piráti také chtějí prosadit protikorupční opatření a novelu zákona o střetu zájmů.

Dalším bodem je například oprava stavebního zákona, který podle Pirátů má nadbytečnou administrativu.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Pokud nový kabinet získá podporu, Piráti chtějí zapracovat na digitalizaci a uplatnění zákona, který byl již schválený. „Dobrá digitalizece je investice, která šetří náklady a čas nejen státu, ale občanů,“ zdůraznil Bartoš a dodal, že se jeho strana soustředí i na podporu chudých regionů.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE VLÁDA NEMŮŽE LIDI K OČKOVÁNÍ NUTIT, ALE JEN PŘESVĚDČOVAT: VYJÁDŘIL SE I K ODBORNÍKŮM, KTEŘÍ VYZÝVAJÍ K TESTOVÁNÍ VŠECH

PŘIPOMÍNÁME: „JE KOPIE SVÉ MAMINKY“: DCERA MILLY JOVOVICH NA ČERVENÉM KOBERCI ZASTÍNILA VŠECHNY HVĚZDY SVOU KRÁSOU

Share