Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, kde se od pondělí můžete naočkovat bez registrace: vláda tím láká nové zájemce o vakcínu

Nově očkování proti koronaviru bude přístupné bez registrace. Fungovat tímto způsobem budou ale zatím jenom dva očkovací centra – v OC Chodov a na hlavním nádraží. Tento krok vláda schválila v době, kdy zájem o vakcíny klesá a v neděli na očkování dorazilo méně než 30 tisíc lidí. Stále ale rostou počty nakažených, i když množství lidí, kteří potřebují lékařskou péčí se snižuje. Píše o tom ČT24.

Do této doby každý, kdo se chtěl proti covid-19 naočkovat, musel se předem registrovat a čekat na volný termín. Od pondělí se tento přístup změní.

Očkování proti koronaviru / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Chceme jít lidem blíž s očkováním, abychom získali nové lidi, kteří se z nějakého důvodu ještě nezaregistrovali,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s tím, že vakcín je v Česku dostatek.

Šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek prohlásil, že se v létě musí naočkovat co nejvíce lidí, aby se ČR na podzim vyhnula další vlně nákazy.

Adam Vojtěch/Zdroj: youtube.com

Na Chodově očkovací centrum bude mít otevřeno od 10 do 19 hodin, a bude se zde aplikovat vakcína společnosti Pfizer. Na hlavním nádraží se bude očkovat vakcínou Johnson & Johnson od 12 do 19 hodin.

Mimo jiné by de mohly zkrátit termíny mezi první a druhou dávkou vakcíny. Nyní tato doba činí 6 týdnů. Mělo by se to vrátit na původní 3 týdny.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Aktuálně v Česku alespoň jednu dávku vakcíny dostalo kolem 49 % lidí. Dokončenou vakcinaci má 35 %. Počty nakažených se aktuálně mírně zvyšují, ale množství pacientů s covid-19 v nemocnicích klesá.

Psali jsme:„Můžete vyhrát iPhone 12, tenisky Converse a kupony na Steam“: Andrej Babiš mluvil o otevření nových očkovacích center bez objednání

PSALI JSME: IVAN BARTOŠ UVEDL, ŽE PIRÁTI NEHODLAJÍ ZVYŠOVAT DANĚ: „ZDAŇOVÁNÍ BYDLENÍ JE LEŽ. NIC TAKOVÉHO V PROGRAMU NEMÁME“

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ SE ZNOVU PUSTIL DO PIRÁTŮ: VYTKL JIM AKTIVITU V ZAHRANIČÍ A ZMÍNIL SE I O ROZDĚLOVÁNÍ TOALET NA DÁMSKÉ A PÁNSKÉ

Share