Ivan Bartoš uvedl, že Piráti nehodlají zvyšovat daně: „Zdaňování bydlení je lež. Nic takového v programu nemáme“

Příští vláda bude řídit stát v těžkém období, bude totiž nutné přijmout opatření ke zlepšení ekonomické situace po krizi a také konsolidovat veřejné finance. Politici to chápou, a tak přemýšlejí, jak by se to dalo udělat. Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš ale také říká, že se nyní na internetu šíří špatná interpretace, že jejich strana chce zdanit bydlení. Pro CNN Prima News řekl, že není to pravda.

Předseda Pirátské strany uvedl, že od doby, kdy se jejich koalice společně s hnutím STAN dostala do první pozice v průzkumech, se o nich na internetu začaly mluvit nesmysly.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

„Je to zkreslená interpretace,“ řekl Ivan Bartoš pro CNN Prima. Podle něj byli vždy pro snížení zdanění práce. Uvedl také, že v jejich programu není o zvyšování daní nic napsáno.

Podle něj by se to mohlo týkat jen komerčních nemovitostí na okrajích měst. Podobně uvažují i o digitální dani nebo dani z těžby nerostných surovin.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Na Pirátském fóru o zdanění nemovitostí promluvil Adam Zábranský. Podle něj by to ale bylo velmi radikální řešení, a proto napsal, že nemá smysl něco takového prosazovat.

„Zdaňování bydlení je lež. Nic takového v programu nemáme,“ dodal Ivan Bartoš. Podle něj je legitimní, že vznikají nějaké diskuse na internetu a nemá v úmyslu někoho odradit od účasti na těchto diskusích. Ale na internetu může být v každém případě spousta nesprávných informací.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Před časem na toto téma debatovali také ministryně financí Alena Schillerová a pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Ministryně tehdy interpretovala senátorova slova tak, že jejich strana chce zvýšit daň z nemovitostí, což by určitě mělo dopad na střední třídu.

Lukáš Wagenknecht / Zdroj: youtube.com

Senátor ale uvedl, že nic takového neřekl a vysvětlil, že mluvil jen o velkých komerčních prostorech, které patří velkým firmám.

Politolog Lukáš Jelínek řekl pro CNN Prima News, že nová vláda bude po volbách nucena zvýšit některé daně, protože bude muset řešit především ekonomickou situaci. Málokdo je však ochoten o tom psát ve své kampani před volbami.

Lukáš Jelínek / Zdroj: youtube.com

Podle něj má nyní málo stran odvahu se k tomu přímo vyjádřit, nicméně pak je otázka, na co budou mít odvahu, když už budou ve vládě.

PSALI JSME: BABIŠ SE ZNOVU PUSTIL DO PIRÁTŮ: VYTKL JIM AKTIVITU V ZAHRANIČÍ A ZMÍNIL SE I O ROZDĚLOVÁNÍ TOALET NA DÁMSKÉ A PÁNSKÉ

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE LIDÉ BUDOU MOCI PO OČKOVÁNÍ VYHRÁT CENY: „PRO TY, KTEŘÍ SE NECHAJÍ NAOČKOVAT NA TĚCHTO DVOU MÍSTECH, JSME PŘIPRAVILI SOUTĚŽ“

Share