Andrej Babiš uvedl, že lidé budou moci po očkování vyhrát ceny: „Pro ty, kteří se nechají naočkovat na těchto dvou místech, jsme připravili soutěž“

Předseda vlády Andrej Babiš upozornil, že počet nových případů nákazy v Česku roste. Vyzval proto všechny lidi, aby se nechali očkovat. Například v pondělí se v Praze otevřou dvě očkovací centra, kde bude možné vakcínu získat bez registrace. Ti, kteří se tam přijdou očkovat, budou mít možnost soutěžit o některé ceny. Premiér to řekl ve svém videu Čau, lidi na YouTube.

V české metropoli od pondělí začnou fungovat dvě očkovací centra, a to na hlavním nádraží a také v nákupním centru Westfield Chodov. Tam budou moci vakcínu dostat dospělí lidé, kteří se dosud k očkování nepřihlásili.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Pro ty, kteří se nechají naočkovat na těchto dvou místech, jsme připravili soutěž,“ uvedl Andrej Babiš. Bude několik cen, hlavní výhrou každý týden bude iPhone 12.

Kromě toho každýden někdo může vyhrát tenisky Converse a člověk bude mít možnost vytvořit svůj design nebo si vybrat některý z navrhovaných.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Také bude možné vyhrát i kupon do distribuční platformy videoher Steam. Podle premiéra je to pilotní projekt a vláda chce vyhodnotit, jak to bude fungovat.

Každý, kdo v těchto centrech dostane vakcínu, dostane také kupon, na který napíše své telefonní číslo a hodí tento kupon do boxu. Vítězové budou moci vyhrát uvedené ceny.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Je třeba také říci, že v těchto centrech budou použity dvě vakcíny. Například na hlavním nádraží bude možné získat vakcínu od firmy Johnson & Johnson a na Chodově vakcínu Pfizer/BioNTech.

V posledních dnech se zvýšil počet infekcí koronavirem. Podle premiéra se zvýšil počet případů nákazy i mezi mladší generací.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho chce Andrej Babiš navrhnout zkrácení intervalu mezi dvěma dávkami očkovací látky Pfizer. Hodlá tak učinit v pondělí.

PSALI JSME: POSLANCI BUDOU PŘÍŠTÍ TÝDEN PROBÍRAT ZÁKONY, KTERÉ ZAMÍTL SENÁT: O ČEM BUDOU JEDNAT POLITICI

PŘIPOMÍNÁME: “MĚLA JSEM POCIT, ŽE JSEM ŽILA JAKO V ANTIKU”: HEIDI JANKŮ SE POCHLUBILA SVOU NOVOU KUCHYNI

Share