Lubomír Volný nehodlá platit pokutu za incident ve Sněmovně: poslanci možná budou hlasovat o vydání svého kolegy k trestnímu stíhání

Nezařazený poslanec Lubomír Volný nehodlá hradit pokutu za potyčku v dolní komoře Parlamentu, která se odehrála v lednu. Mandátový a imunitní výbor tehdy uložil pokutu ve výši jednoho měsíčního platu poslance, tedy 90 800 Kč. Poslanec to řekl pro CNN Prima News.

„Pokutu hradit nebudu, protože byla nezákonná,“ uvedl Lubomír Volný pro CNN Prima News. Tato pokuta činí 90 800 Kč.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Už dříve řekl, že tuto pokutu nehodlá zaplatit a chce se obrátit na Ústavní soud. Podle něj bylo toto disciplinární řízení nezákonné a prý bylo politicky motivované.

Senátorka Miroslava Němcová tvrdí, že projednávání případu mandátním a imunitním výborem ve Sněmovně bylo v pořádku. Dodala, že existuje i možnost, že by pokuta mohla být zaplacena z jeho poslaneckého platu.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Podle ní Lubomír Volný nebude moci nic řešit ani dosáhnout, pokud se bude chovat agresivně. Například v lednu vyvolal potyčku s poslancem Tomášem Hanzelem.

Kromě toho se několikrát pokusil zablokovat schůzi Sněmovny. Například minulé úterý sedl za řečnický pultík a seděl tam se zavřenýma očima a nijak nereagoval na výzvy svých kolegů, aby toto místo uvolnil.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Existuje také možnost, že dolní komora Parlamentu bude hlasovat o vydání nezařazeného poslance k trestnímu stíhání. Sněmovnu o to požádala policie.

Například policisté mají podezření, že Lubomír Volný šířil poplašné zprávy týkající se příspěvku na sociálních sítích o ivermektinu.

PSALI JSME: JAROMÍR JÁGR ODPOVÍDÁ NA OTÁZKY DĚTI: ZNÁMÝ HOKEJISTA PROZRADIL, KDE PLÁNUJE STRÁVIT SVŮJ DŮCHOD

PŘIPOMÍNÁME: BLOGER SE INSPIROVAL ROBINSONEM CRUSOE: MUŽ ŽIL NA OPUŠTĚNÉM OSTROVĚ CELÉ 3 ROKY

Share