Bloger se inspiroval Robinsonem Crusoe: Muž žil na opuštěném ostrově celé 3 roky

Chad Zuber je jedním z nejvíce neobvyklých bloggerů, který získal armádu fanoušků díky neobvyklým experimentům.

Chad Zuber / Zdroj: YouTube

Jednou ho inspiroval příběh Robinsona Crusoe, který se dostal na pustý ostrov a žil tam mnoho let. Chad se rozhodl nečekat na vůli osudu a sám se „usadil“ na pustém ostrově v Karibiku, aby otestoval své síly a schopnosti.

Žil tam tři roky, vyzbrojený kamerou, bateriemi a satelitním internetem, aby mohl vysílat své videa. Tak jak on přežil, když nic jiného neměl? Níže uvedený videoklip byl sestaven z nejdůležitějších a nejzajímavějších momentů. Tři roky těžkého života jsou umístěné do 23 minut. Experiment bloger začal v roce 2017 a skončil až v roce 2021.

Chad Zuber / Zdroj: travelask.ru

Prvním úkolem cestovatele bylo vybudovat úkryt před větrem a deštěm a najít jídlo. Karibik je tropickým rájem, kde roste mnoho jedlého ovoce a zeleniny, stejně jako moře plné ryb a mořských plodů.

Ale s domem to bylo těžší. Chad neměl žádné nástroje na řezání dřeva, žádné materiály. Zuber si rychle uvědomil, že půda na ostrově je jílovitá a může být použita. Zalil tekutou hlínou malou plochu a vyráběl cihly pro stěny budoucího obydlí. Ve videu se vše zdá být rychlé a snadné, ale ve skutečnosti Chad to dělal celé 4 měsíce.

Chad Zuber / Zdroj: travelask.ru

Také muž postavil troubu a dokonce se naučil péct ryby v hlíně a dělat hliněné nádobí. Jak řekl Zooker v jednom z rozhovorů po 3 letech odcizení, byl inspirován indiány, kteří po staletí žili jen tím, co příroda dává, a nepotřebovali technologii, stroje a jiné pomůcky, které nyní moderní člověk používá.

Nezapomněl ale ani na své vlastní touhy, které si s sebou přivezl z velkého světa. Jako sportovní fanoušek se rozhodl nezastavit tréninky ani mimo tělocvičny. Opět z hlíny Chad vyrobil velkou činku na dřevěné tyči a několik menších činek. Stále nacházíte výmluvy pro sport?

Chad Zuber / Zdroj: travelask.ru

Dalším zábavným zážitkem bylo domácí víno. Souhlasíte, dokonce i v naprosté izolaci od světa a ve spojení s přírodou se chcete trochu uvolnit. Ale kde vzít alkohol na opuštěném ostrově uprostřed moře?

Chad Zuber / Zdroj: travelask.ru

Samozřejmě udělat samostatně, jako to dělali stejní indiáni nebo piráti. Recept je jednoduchý: bobule, divoký med, voda a 3 týdny pro zrání. Jak pak Zuber řekl svým divákům, nečekal, že víno bude velmi silné a tak chutné.

PSALI JSME: JAK SE NAUČIT VĚTŠÍ TRPĚLIVOSTÍ: NYNÍ S NÁMI ŽIJI RODIČE, SE KTERÝMI JSEM NEŽIL CELÝCH 30 LET

PŘIPOMÍNÁME: JAK SE MALÁ OPIČKA STARALA O SVÉHO OPEŘENÉHO PŘÍTELE

Share