Poslanci chtějí dát důchodcům mimořádný finanční příspěvek: prozradili, kde by se na to měly vzít peníze

Pirátská strana navrhuje dát seniorům mimořádný finanční příspěvek v výši 1 000 korun. Peníze chtějí vzít z dotací, které dostává firma Agrofert. informuje o tom web ceskeduchody.cz.

Tisícovku by důchodci měli dostat k valorizaci a navýšení o 300 korun, které chce prosadit vláda. U Pirátů návrh podporují Mikuláš Ferjenčík a Jakub Michálek, také je podporuje Jan Farský (STAN).

Mikuláš Ferjenčík / Zdroj: youtube.com

Finanční příspěvek seniorům by byl vyplacen v prosince 2021. Poslanci uvádějí, že peníze by se měli vzít z dotaci, které jsou vyplaceny firmám, které vlastní členové vlády.

„Smyslem tohoto protikorupčního opatření je zamezit nemorálnímu jednání,“ vysvětlují politici a dodávají, že by členové vlády neměli zvyšovat svůj zisk z veřejných financí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Poslanci také prohlásili, že firmy veřejných funkcionářů v roce 2019 získaly kolem 1,8 miliardy korun. To v přepočtu sice je 620 korun na jednoho důchodce, ale do 1 000 korun se tato částka zvýší do konce volebního období hlavy státu Miloše Zemana.

Politici tak chtějí získat peníze na zvyšování důchodů zejména z dotací, které dostává společnost Agrofert, aby se stát ještě více nezadlužoval.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Další velkou změnou je návrh přidat ještě 500 korun měsíčně těm důchodcům, kteří budou dostávat v roce 2022 důchod nižší než 15 tisíc korun.

Částka by se ale mohla individuálně lišit, aby se důchod dostal na již zmiňovaných 15 000. Tuto změnu navrhuje Lucie Šafránková z SPD, která kritizuje valorizaci za to, že je progresivní. To znamená, že u vyšších důchodů roste částka každoročního navýšení.

PSLAI JSME: LUBOMÍR VOLNÝ NEHODLÁ PLATIT POKUTU ZA POTYČKU VE SNĚMOVNĚ: POSLANCI MOŽNÁ BUDOU HLASOVAT O VYDÁNÍ SVÉHO KOLEGY K TRESTNÍMU STÍHÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: JAROMÍR JÁGR ODPOVÍDÁ NA OTÁZKY DĚTI: ZNÁMÝ HOKEJISTA PROZRADIL, KDE PLÁNUJE STRÁVIT SVŮJ DŮCHOD

Share