Miloš Zeman odsoudil invazi Ruské federace na Ukrajinu: označil to za zločin proti míru a řekl, že je třeba schválit tvrdé sankce proti Rusku

Prezident pronesl mimořádný projev k národu. Miloš Zeman odsoudil agresi Ruska proti Ukrajině. Hlava státu to označila za zločin proti míru. Informuje o tom CNN Prima News.

„Jedná se o akt nevyprovokované agrese, který je zapotřebí důsledně odsoudit a to nikoliv pouze slovy, ale také činy,“ řekl Miloš Zeman.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezident řekl, že odsuzuje vstup ruské armády na území suverénní Ukrajiny. Tento čin označil za zločin proti míru.

Miloš Zeman dodal, že projev Vladimira Putina prostudoval. Chce mu odpovědět a říci, že i když bombardování Jugoslávie či válku v Iráku lze považovat za určité chyby, ale to nelze považovat za ospravedlnění vlastních chyb.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Dodal, že se v minulosti mýlil, když si myslel, že Ruská federace na Ukrajinu nezaútočí. Podle něj budou mít takové kroky důsledky pro Rusko a tvrdí, že je nutné přijmout tvrdé sankce.

Hlava státu už dříve předpokládala, že Putin s největší pravděpodobností válku nezačne, i když nevyloučila lokální konflikty na Donbasu.

Tanky / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ve čtyři hodiny ráno ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že dal svolení ke „speciální vojenské operaci“ na Donbasu. V noci ze středy na čtvrtek začala invaze Ruské federace na Ukrajinu.

PSALI JSME: PETR FIALA UVEDL, ŽE ČR NEBEZPEČÍ NEHROZÍ: PREMIÉR CHCE, ABY PROTI RUSKU BYLY PŘIJATY NEJTVRDŠÍ SANKCE

PŘIPOMÍNÁME: ALENA SCHILLEROVÁ SE VYJÁDŘILA K ZDANĚNÍ DŮCHODŮ, DÁVKÁM A INFLACI: „VLÁDA PETRA FIALY PRO OBČANY V BOJI S INFLACÍ NEDĚLÁ VŮBEC NIC“

Share