Milan Kubek se domnívá, že zavedení covid pasů bude určitě dobrou zprávou: přesto prý existuje jeden problém

Jedním z nejdiskutovanějších témat poslední doby jsou covid pasy. To by lidem usnadnilo možnost překročovat hranice mezi zeměmi EU. Státy se ale ještě musí dohodnout na jeho konkrétní podobě. Prezident České lékařské komory Milan Kubek k tomu řekl svůj názor pro ŽivotvČesku.cz.

Většina států jižní a střední Evropy podporuje návrh na vytvoření covid pasů. Měly by být v papírové a digitální podobě. To by mělo být vyřešeno do tří měsíců.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Milan Kubek se domnívá, že zavedení covid pasů by mohlo být velmi pozitivní věcí. Usnadnilo by to lidem možnost cestovat a motivovalo by i ostatní lidi k očkování.

„Já tam vnímám zatím jeden problém a to je, že většina lidí, kteří mají zájem se nechat očkovat, zatím nemá tu možnost,“ řekl Milan Kubek pro Život v Česku.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Část lidí ale nechce být očkována a někteří lidé kvůli zdravotním kontraindikacím vakcínu dostat nemohou. Covid pasy mají řešení těchto problémů i pro tyto lidi.

Například pro překročení hranic bude možné získat výsledek PCR testu na koronavirus, nebo pokud člověk měl koronavirus, může mít protilátky. Tyto údaje mohou být také zapsány do covid pasu.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Zatím ale není jasné, k jakým účelům budou tyto pasy potřeba, pouze k překročení hranic nebo třeba k něčemu jinému. Někteří lidé předpokládají, že by mohli být využíváni k návštěvě restaurací nebo veřejných akcí.

Milan Kubek také předpokládá, že pokud by takové pasy existovaly, mohly by být použity k různým účelům. Například by mohly být alternativou v některých situacích namísto negativních testů a podobně.

PSALI JSME: POLICIE ZAČNE KONTROLOVAT LIDI V KARANTÉNĚ A IZOLACI: MINISTŘI HAMÁČEK A BLATNÝ ŘEKLI, CO HROZÍ ZA NEDODRŽENÍ TĚCHTO OPATŘENÍ

PŘIPOMÍNÁME: HEREČKA ESTER GEISLEROVÁ UKÁZALA NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH, KDO JE JEJÍ NOVOU LÁSKOU A PROZRADILA, KDE SE SEZNÁMILI

Share