Matka chce zpět syna, kterého odložila do babyboxu: Ludvík Hess oznámil, že to nebude snadné

Pocity matky mohou být velmi silné. Žena tak před týdnem odložila dítě do babyboxu ve Strakonicích, nyní ale chce syna zpět. Vysvětluje, že k takovému kroku přistoupila kvůli těžké sociální situaci, prostě nevěděla, co by vůbec mohla udělat. Zakladatel sítě babyboxů v Česku Ludvík Hess říká, že vrátit dítě zpět bude obtížné. Informoval o tom web iDNES.cz.

S touto žádostí se matka několikaměsíčního dítěte obrátila na dětské oddělení nemocnice ve Strakonicích. Právě tam je její syn, kde se o něj starají.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ředitel nemocnice Tomáš Fiala sdělil, že případem se bude zabývat orgán péče o dítě. Podle něj bude muset žena podstoupit genetické testy, aby dokázala, že je skutečně matkou tohoto dítěte.

Ve Strakonicích šlo o třetí dítě, které bylo odloženo do místního babyboxu. O dítě se zatím bude starat Dětské centrum Jihočeského kraje.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ludvík Hess minulý čtvrtek oznámil, že chlapec byl zcela zdravý. Teď říká, že je každopádně dobře, že matka dala dítě právě do babyboxu, a ne někam jinam.

Ludvík Hess / Zdroj: youtube.com

„Současně jsem rád, že si pro dítě přišla,“ řekl Ludvík Hess. Dodal, že je třeba si uvědomit, že dítě nyní nelze matce rychle vrátit, protože o tom musí ještě rozhodnout soud.

To znamená, že to bude trvat ještě nějakou dobu. Podle jeho názoru takový případ demonstruje nevyrovnanost těch matek, které odkládají své potomky do babyboxů.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Důvodů může být mnoho, například situace v rodině, sociální situace nebo to může být způsobeno hormony. Od roku 2005 se pro své děti vrátilo jen několik matek, podle zakladatele sítě to bylo někde do pěti případů.

PSALI JSME: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ JAN BLATNÝ OKOMENTOVAL SOUČASNOU EPIDEMICKOU SITUACI V ZEMI: HYGIENIČKA SVRČINOVÁ UVEDLA MOŽNÝ TERMÍN PREZENTACE UPRAVENÉHO SYSTÉMU PES S VÝJIMKAMI

PŘIPOMÍNÁME: BLÍŽÍ SE VELIKONOCE A MŮŽE TO OVLIVNIT SITUACI S KORONAVIREM: JAROSLAV FLEGR PROZRADIL, V ČEM VIDÍ MOŽNÝ PROBLÉM

Share