Majitel domu se rozhodl v noci zkontrolovat bezpečnostní kamery a nevěřil vlastním očím, když viděl na dvorku svého domu podezřelý pohyb a čtyři pumy najednou

Pumy v Utahu, včetně vesnice Mill Creek, nejsou zdaleka vzácnými návštěvníky.

Často se dostávají do dvorku domu, takže lidé preventivně zavírají dveře domů na noc. Však případ na dvorku Richa Penmana překonal veškerá očekávání.

Puma / Zdroj: ukr.media

K němu na dvorek se doslalo hned čtyři dravci, a asi hodinu se snažili proniknout do domu. Obešli všechny dveře a zastavili se na nějakou dobu u dveří do sklepa, ale i tady, naštěstí pro Penmana, bylo zavřeno.

Konečně, po několika neúspěšných pokusech vstoupit, zvířata tiše odešla ze soukromého území. Soudě podle zbarvení na ocasech zvířát, jedinci byli mladí, což znamená, že akutně potřebují jídlo.

Záběry z bezpečnostních kamer / Zdroj: YouTube

Novináři spekulují, že pum přilákal zápach z Richova sklepa. Není divu, že se velké kočky přišli k němu na pozemek skupinou: ani v podmínkách divoké přírody není tvorba podobných skupin častým jevem. Jde o to, že pumy jsou samoživitelé, pokud nejde o období manželských her.

Záběry z bezpečnostních kamer / Zdroj: YouTube

Státní úřady radí místním obyvatelům, aby zamykali dveře přes noc. No, pokud jste se s dravcem setkali, pak v žádném případě neutíkejte. Musíte se pomalu pohybovat zády dopředu a snažit se udržovat oční kontakt se zvířetem. Musíte dát pumě najevo, že se jí nebojíte.

PSALI JSME: „ŽIVOT NA PÁR METRECH ČTVEREČNÍCH“: PUMA ŽILA VE STARÉM KAMIONU 20 LET

PŘIPOMÍNÁME: „TO BYLA LÁSKA NA PRVNÍ POHLED“ : PUMA ZACHRÁNĚNÁ ZE ZOO ŽIJE V DOMĚ JAKO DOMÁCÍ KOČKA

Share