Ministr zdravotnictví Jan Blatný okomentoval současnou epidemickou situaci v zemi: hygienička Svrčinová uvedla možný termín prezentace upraveného systému PES s výjimkami

Ministr zdravotnictví Jan Blatný promluvil o aktuální epidemické situaci. Na začátku požádal lidi, aby dodržovali opatření. Ve školách bude probíhat testování antigenními testy. Potvrdila to hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Informuje o tom web idnes.cz.

Šéf resortu prohlásil, že se po Velikonocích spustí registrace k očkování pro lidi nad 65 let. Dostat očkování budou také moci policisté a hasiči.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

„Ke konci dubna bude jednou dávkou naočkováno zhruba dva miliony osob,“ řekl Blatný s tím, že v létě by toto číslo mohlo dosáhnout 70 procent. Ke zrušení opatření, které omezuje pohyb osob mezi okresy může dojit až po svátcích.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Svrčinová zdůraznila, že upravený PES by měl být prezentován ještě před Velikonocemi. „Musíme do toho dát trochu jiné parametry a zohlednit očkování. Uvažujeme i o procentu pozitivity testů,“ dodala hygienička.

Dle úřednice výjimky by mohli dostat osoby, kteří mají test nebo byli očkování. Zúčastnili by se tak například koncertů či festivalů. Tyto výjimky se ale zohlední nejspíš až v létě.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Pavla Svrčinová mimo jiné uvedla, že se děti ve školách budou testovat antigenními testy. Blatný také zdůraznil, že nemá v plánu, aby se všech školách testovalo PCR testy, i když některé to chtějí. Do lavic by se děti mohly vrátit na konci dubna.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Ministr rovněž řekl, že v nejbližší budoucnosti očkování nebude povinné. V opačném případě by se vyžadovala celospolečenská diskuse.

Psali jsme: „Uzavírání okresů nemá vliv na zlepšení situace“: Dominik Feri nepodporuje Andreje Babiše. Co řekl poslanec

PSALI JSME: VEDENÍ KOMUNISTICKÉ STRANY ROZHODLO, ŽE JE TŘEBA PODPOŘIT PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU: VOJTĚCH FILIP S TÍM PŘÍLIŠ NESOUHLASÍ

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ VYSTRČIL SE DOMNÍVÁ, ŽE BY SE VLÁDA MĚLA OMLUVIT ZA TO, ŽE V ÚNORU VYHLÁSIL NOUZOVÝ STAV: NA TO UPOZORŇUJE NA SVÉM TWITTERU, KDE PÍŠE, ŽE ROZHODNUTÍ SNĚMOVNY NELZE OBCHÁZET

Share