Petr Gazdík prohlásil, že vláda situaci nezvládá: poslanec ANO Martin Kolovratník prosí lidi ještě trochu vydržet a promluvil o chybách kabinetu

Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík prohlásil, že protiepidemická opatření částečně fungují, ale vláda situaci vůbec nezvládá. Do kabinetu se pustil i předseda SPD Tomio Okamura. Vládu ale hájí poslanec ANO Martin Kolovratník a chce, aby lidé ještě trochu vydrželi. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Martin Kolovratník / Zdroj: youtube.com

„Restrikce mají určitý účinek, vláda je ale naprosto neschopná,“ řekl Gazdík s tím, že kabinet není připraven a neví, co má dělat dál. Politik zdůraznil, že se vláda zabývá hlavně marketingem, nikoliv epidemií.

Tomio Okamura zdůraznil, že přísná plošná opatření nejsou východiskem a proto jeho strana prodloužení stavu nouze podporovat nebude. Dle předsedy SPD restrikce musí být cílená a většina lidí by měla chodit do práce. Rovněž chce, aby děti mohly znovu chodit do školy.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

„Sociální, ekonomické, ale i zdravotní škody jsou větší než současná vládní opatření,“ dodal Okamura, který říká, že vláda situaci nezvládla a lidé kvůli tomu jsou čím dál více zadlužení a často krachují. Politik rovněž požaduje výměnu několika ministrů, v první řadě Jana Hamáčka, Jana Blatného či Tomáše Petříčka.

Martin Kolovratník / Zdroj: youtube.com

Martin Kolovratník chyby vlády přiznává a omlouvá se za ně. Vidí to také jako důvod nízké podpory kabinetu. „Mohu lidi jen poprosit – nebuďte radikální, rozčílení a zkuste ještě vydržet,“ uvedl.

Petr Gazdík / Zdroj: youtube.com

Během svátků bychom měli to vydržet i dle Gazdíka, který nechce, aby se situace opakovala z minula, kdy po brzkém rozvolnění došlo k dalším nárůstům nemocných.

PSALI JSME: BLÍŽÍ SE VELIKONOCE A MŮŽE TO OVLIVNIT SITUACI S KORONAVIREM: JAROSLAV FLEGR PROZRADIL, V ČEM VIDÍ MOŽNÝ PROBLÉM

PŘIPOMÍNÁME: „MUSÍM SE SMÁT, TO SNAD OPOZICE NEMYSLÍ VÁŽNĚ“: PREMIÉR BABIŠ ZKRITIZOVAL OPOZIČNÍ PLÁN ROZVOLŇOVÁNÍ A ZDŮRAZNIL, ŽE OTEVÍRÁNÍ OBCHODŮ V BŘEZNU NENÍ SERIÓZNÍ

Share