„Musím se smát, to snad opozice nemyslí vážně“: premiér Babiš zkritizoval opoziční plán rozvolňování a zdůraznil, že otevírání obchodů v březnu není seriózní

Ve vysílání CNN Prima NEWS se premiér Andrej Babiš vysmál plánu rozvolňování, který připravily opoziční strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Předseda vlády tabulku s názvem Zpět do normálního života zkritizoval a řekl, že jí chybí přesné údaje.

„Musím se smát, to snad opozice nemyslí vážně,“ prohlásil premiér s tím, že se tato tabulka nemůže být plánem pro rozvolňování. Navíc dodal, že opoziční návrh má dětinský název a není tam nic konkrétního.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš také ironicky řekl, že opozici se sestavením plánu prý pomáhali Smejkal, Hell, Hajdúch a další. Politik zdůraznil, že otevírání obchodů v březnu není seriózní.

Podrobně se s tabulkou můžete seznámit zde. Má 8 fází a je podobná vládnímu systému PES, který se ale nyní nepoužívá kvůli koronavirovým mutacím.

Dominik Feri / Zdroj: youtube.com

Do výroků Babiše se následně pustil na sociálních sítích poslanec za TOP 09 Dominik Feri. Uvedl, že premiér komentoval zastaralou tabulku, která je nyní aktualizována se všemi důležitými údaji.

Lidovec Marek Výborný rovněž řekl, že opoziční strany dlouho nad tímto návrhem pracovaly a nedělalo se to přes noc. Navíc dodal, že se nejedná jenom o rozvolnění, ale o celkový návrat k běžnému životu.

Marek Výborný / Zdroj: youtube.com

Feri si také rýpl do Babiše, když uvedl, že je smutné, že vláda nemá nic podobného s velkou armádou úředníků. „Pan premiér by měl víc komunikovat se svými lidmi a ověřit si, co prezentuje a jaká má data,“ prohlásil poslanec.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Jan Blatný prozradil, že kabinet připraví vlastní plán do Velikonoc a bude se stále jmenovat PES. Dle šéfa resortu by se po svátcích mohlo začít rozvolňovat a prioritou jsou školy.

PSALI JSME. VEDENÍ KOMUNISTICKÉ STRANY ROZHODLO, ŽE JE TŘEBA PODPOŘIT PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU: VOJTĚCH FILIP S TÍM PŘÍLIŠ NESOUHLASÍ

PŘIPOMÍNÁME: PROBĚHLO JEDNÁNÍ MINISTRA ŠKOLSTVÍ S OPOZICÍ: ROBERT PLAGA VE SNĚMOVNĚ NAVRHL PLÁN NÁVRATU ŽÁKŮ DO ŠKOL

Share