Opoziční koalice Spolu prezentovala vlastní plán rozvolňování: k běžnému životu se ale nedostaneme ani v srpnu

Nejen vláda pracuje nad sestavením plánu rozvolňování protiepidemických opatření. Touto činností se zabývá i koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09). Tabulka má název „Zpět do normálního života“. K úplnému normálu se ale podle ní nevrátíme ani v srpnu. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Tabulka je podobná vládnímu protiepidemickému systému PES, který vláda ale už nepoužívá. Opoziční strany plán rozdělily do 8 fází rozvolňování a hlavním kritériem je počet lidí v nemocnicích. Pro prohlednutí plánu klikněte zde.

Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

První rozvolnění by mělo přijít již 29. března a skončil by tak nouzový stav. Rovněž by přestal platit zákaz pohybu mezi okresy a volného vycházení.

Do lavic by se žáci měli začít vracet 12. dubna bez ohledu na počty hospitalizovaných. Návrat by se ale konal postupně.

Markéta Adamová Pekarová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Více by se mělo uvolnit až 19. dubna, ale jenom v případě, kdy by v nemocnicích bylo maximálně 6 tisíc pacientů s covid-19. Nyní v nemocnicích zůstává přes 8,5 tisíce lidí.

Byl by tak povolen provoz některých obchodů, služeb a trhů. Restaurace by ale zůstaly pro návštěvníky uzavřeny. 26. dubna by se mohla do škol vrátit další část žáků a studentů.

Restaurace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zahrádky u restaurací by se mohly zprovoznit v době, kdy by v nemocnicích bylo do 5 tisíc pacientů. Dle plánu se to má konat 10. května.

Stejně tak by se mohly otevřít posilovny s omezenou kapacitou. 31. května se uvažuje o otevření vnitřních prostorů restaurací s 50 procentní kapacitou. Zavírat by se muselo ve 23 hodiny.

Škola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Bez omezení by hospody mohly fungovat, pokud by lékařskou péči potřebovalo maximálně 3 500 lidí s koronavirem a to se podle koalice Spolu může stát 12. července.

Poslední fáze je naplánovaná na 2. srpna, ale některá omezení by stejně zůstala. Hlavní omezení by platilo pro hromadné akce.

Psali jsme: „Výměna manželek“ se téměř rozpadla. Podmínky Matěje Stropnického a hvězdy Ordinace: Hrad za 12 milionů korun. Co je skryto před diváky

PSALI JSME: PREMIÉR BABIŠ ŘEKL, JESTLI SE PŘED VELIKONOCEMI BUDE ROZVOLŇOVAT A KDY SE SPUSTÍ MOŽNOST OČKOVÁNÍ PRO LIDI NAD 65 LET

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN PRYMULA SE DOMNÍVÁ, ŽE BY BYLO NUTNÉ OČKOVAT AŽ 150 TISÍC LIDÍ DENNĚ: EPIDEMIOLOG SE VYJÁDŘIL I K VAKCÍNĚ OD FIRMY JOHNSON & JOHNSON

Share