Premiér Babiš řekl, jestli se před Velikonocemi bude rozvolňovat a kdy se spustí možnost očkování pro lidi nad 65 let

Předseda vlády Andrej Babiš řekl, že po skončení Velikonoc by se mohli očkovat lidé starší 65 let. Nedokáže si také představit, že by se do svátků rozvolňovalo Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš zdůraznil, že očkování nyní probíhá podle plánu a dodal, že se od středy budou moci očkovat i osoby s chronickými onemocněními. „Po Velikonocích doufám, že otevřeme další kategorii, a sice 65 plus,“ řekl premiér.

Následně ministerský předseda uvedl, že se žádné rozvolňování nechystá a důvodem je stále složitá situace v nemocnicích. Opozice však chce, aby vláda začala otevírat školy již 12. dubna a byl zrušen zákaz pohybu mezi okresy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

S opozičními stranami Babiš bude jednat ve středu o prodloužení stavu nouze a další měsíc. Opozice však nechce souhlasit s tak dlouhou dobou.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér dodal, že ho také mrzí tato situace a přeje si, aby to skončilo co nejdřív. Babiš se zmínil i o vakcínách a řekl, že v dubnu dostaneme další dodávky očkovacích látek. Vakcínu společnosti Johnson & Johnson ale zatím nedostaneme.

Jan Blatný a Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nakonec předseda vlády prohlásil, že ho mnoho společností žádá, aby do Česka byla dovezena ruská vakcína Sputnik V. Politik ovšem zdůraznil, že bez potřebných povolení to dělat nebude.

Psali jsme: Další vlna očkovaní už se začala: Kdo na to má nárok a jak se hlásit. Kdo jako první bude registrován

PSALI JSME: „BOHUŽEL, V DUBNU JI NEDOSTANEME“: PŘEDSEDA VLÁDY ANDREJ BABIŠ OZNÁMIL, ŽE DODÁVKY VAKCÍNY OD FIRMY JOHNSON & JOHNSON PŘÍŠTÍ MĚSÍC DO ČESKA NEDORAZÍ

PŘIPOMÍNÁME: KALOUSEK REAGOVAL NA ODCHOD Z POLITIKY VÁCLAVA KLAUSE MLADŠÍHO A PROZRADIL, CO SI MYSLÍ O DŮVODECH TOHOTO ROZHODNUTÍ

Share