Marek Benda řekl, kdy koalice SPOLU představí svého kandidáta na prezidenta: politik prozradil, jakou největší politickou chybu udělal

Voliči ODS by určitě chtěli mít vlastního kandidáta, který by mohl porazit v boji o Hrad Andreje Babiše. Občanský demokrat Marek Benda říká, že měl několik kandidátů, kteří by ve volbách mohli zvítězit. Koalice SPOLU svého adepta by měla prezentovat na začátku podzimu. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Jedním z velice důležitých kritérií je důvěryhodnost,“ prohlásil Benda s tím, že potřebujeme vážnost v zahraničí a to nejde, když současný prezident mění své názory.

Marek Benda / Zdroj: youtube.com

Poslanec říká, že několik kandidátů měl, kteří by mohli volby vyhrát, ale do špinavé kampani se moc nikomu nechce. Politik předpokládá, že volby na podzim budou ještě špinavější, než ty předchozí kampaně.

Benda by si také přál, aby mezi kandidáty byla polovina ženy. Nemyslí si ale, že je už pozdě hledat nového kandidáta a představovat ho. Vyřešit by se vše mělo v koalici na začátku podzimu a musí to být člověk, který bude mít šanci porazit expremiéra Andreje Babiše.

Marek Benda / Zdroj: youtube.com

Poslanec přiznává, že udělal chybu, když hlasoval pro přímou volbu prezidenta.

Karla Maříková uvedla, že její hnutí SPD zatím neví, jestli se voleb zúčastní předseda strany Tomio Okamura nebo někoho podpoří. Zatím ale nevidí žádného kandidáta, který by SPD vyhovoval.

Miloš Zeman/Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman také neříká, jestli někoho ve volbách podpoří a jeho favoriti jsou Andrej Babiš a Josef Středula.

PSALI JSME: MINISTR ZAHRANIČÍ POPSAL RIZIKA SPOJENÉ S RUSKEM A VYMEZIL NOVOU HROZBU: “ČESKÁ REPUBLIKA PATŘÍ MEZI TY OBEZŘETNĚJŠÍ“

PŘIPOMÍNÁME: PREZIDENT ZEMAN PŘEDVEDL DŮLEŽITOU ZPRÁVU: “KDYBY NEBYLO RUSKÉ AGRESE NA UKRAJINĚ, TAK BYCH S TÍM NESOUHLASIL“

Share