Malý, ale odvážný: Jorkšírský teriér zachránil svého majitele před kojotem

10letá Lily procházela se svým psem kolem svého domova. Macy, šestiletý yorkšírský teriér, běžel, šťastně vrtěl ocasem a jasně si užíval slunečného rána. Dívka a pes však nebyli na ulici sami – přes ulici k nim už běžel kojot.

Jorkšírský teriér zachránil svého majitele před kojotem/ Zdroj: YouTube

Když Lily si všimla zvíře, spěchala pryč a táhla Macy na vodítku, ale pes nechtěl nikam jít. Dívka hlasitě zakřičela strachem, ale žádný ze sousedů jí neslyšel.

Když kojot pronásledoval Lily, dívka spěchala do nejbližšího domu a zazvonila na zvonek u dveří v naději na pomoc. Vyběhla na chodník a hlasitě zakřičela. Dívka musela hodit vodítko ne zem.

Jorkšírský teriér zachránil svého majitele před kojotem/ Zdroj: goodhouse.ru

Když byl kojot blízko, drobný pes se otočil a ukázal mu zuby. Malý Macy nemohl dovolit kojotu zaútočit na svou majitelku, i kdyby mu to stálo život.

Dospělý teriér váží ne více než tři kilogramy. Kojot váží asi patnáct kilo, je tak pětkrát větší. Ale když byla Macy v ústech kojota, pomoc konečně dorazila. Soused vyskočil ze sousedního domu a vyhnal divokou šelmu pryč.

Jorkšírský teriér zachránil svého majitele před kojotem/ Zdroj: YouTube

Teriér zůstal ležet na asfaltu s osmi ranami, ale majitelka byla zachráněna.

Naštěstí byl pes přivezen k veterináři včas. Nyní je jeho zdravotní stav stabilní a zlepšuje se. Ale účty z veterinární kliniky byly obrovské.

Jorkšírský teriér zachránil svého majitele před kojotem/ Zdroj: YouTube

Pak se dívka a její matka rozhodli zahájit kampaň na podporu Macy. Chtěli vyzvednout 10 000 $, ale už vyzvedli téměř dvojnásobek této částky.

„Je to super odvážný pes, moc ho miluji a já jsem si ani nemyslela, že tento malý pes dokáže zachránit mě od toho obrovského kojota,“ řekla Lily.

Jorkšírský teriér zachránil svého majitele před kojotem/ Zdroj: YouTube

Když Lilyina matka uslyšela tento příběh, byla překvapená, že kojot vyšel ven za denního světla. Ještě překvapivější bylo, že neutekl poté, co uslyšel Lilyiny hlasité a zděšené výkřiky.

Divoká zvířata se koneckonců bojí hlasitých zvuků. Matka je vděčná osudu, že všechno dopadlo dobře, a je velmi vděčná všem, kteří se na tom podíleli.

PSALI JSME: VĚRNÝ PES ZACHRÁNIL SVÉMU MAJITELI ŽIVOT: OTEVŘEL DVEŘÍ LÉKAŘŮM ZÁCHRANNÉ SLUŽBY

PŘIPOMÍNÁME: ADAM VOJTĚCH OBHAJUJE OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 U DĚTÍ, ODBORNÍCI ALE TROCHU POCHYBUJÍ: „POTŘEBUJEME DOSÁHNOUT NĚČEHO, ČEMU SE ŘÍKÁ KOLEKTIVNÍ IMUNITA“

Share