Adam Vojtěch obhajuje očkování proti covid-19 u dětí, odborníci ale trochu pochybují: „Potřebujeme dosáhnout něčeho, čemu se říká kolektivní imunita“

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch se vyjádřil, že by určitě bylo dobré, kdyby se proti covidu očkovaly děti starší 12 let. Podle něj se tímto způsobem podaří ochránit ty lidi, kteří nemohou být očkováni, a také to pomůže vytvořit kolektivní imunitu. Ale někteří odborníci mají jiný názor. Informuje o tom web TN.cz.

Děti, které dostanou vakcínu, nebudou muset se pravidelně testovat ve škole, když začne školní rok. Celkem bylo na očkování registrováno asi 80 tisíc dětí ve věku 12 až 15 let.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch řekl, že by byl rád, kdyby před začátkem školního roku dostalo vakcínu co nejvíce dětí. Uvedl to v pořadu Snídaně s Novou na TV Nova.

Nesouhlasí přitom s výroky, že by prý tímto způsobem chtěl dosáhnout kolektivní imunity, protože ostatní lidé odmítají očkování.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Nepopírá přitom, že by očkování dětí pomohlo k vytvoření kolektivní imunity. Dodal ale, že mladí lidé mohou nakazit i někoho z rizikové skupiny, který vakcínu nedostal, a to už je jisté nebezpečí.

Navíc připomněl, že pokud bude většina lidí očkována, podaří se vyhnout karanténám, omezení výuky a dalším přísným opatřením.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

„My potřebujeme dosáhnout něčeho, čemu se říká kolektivní imunita,“ řekl biochemik Zdeněk Hostomský pro TV Nova. Podle jeho názoru by to ale nevypadalo nějak fér, kdyby k tomu bylo potřeba nutit děti.

Domnívá se, že by se nyní mělo soustředit na očkování lidí z rizikových skupin. Dodal, že zatím nejsou k dispozici údaje, které by potvrzovaly, jak je očkování mladých lidí účinné.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Proto si Zdeněk Hostomský myslí, že zatím není třeba požadovat očkování všech dětí, to by mělo záviset na určitých okolnostech. Dodal, že děti mají velmi dobrou imunitu. Navíc často nemoc mají spontánně a často v mírné formě.

PSALI JSME: JIŘÍ PAROUBEK PROMLUVIL O ZVÝŠENÍ DŮCHODŮ A NÁVRHU NA JEJICH SNÍŽENÍ PRO EXPONENTY KOMUNISTICKÉHO REŽIMU: „NEVYTVÁŘEJME KVŮLI STARÝM NESPRAVEDLNOSTEM NESPRAVEDLNOSTI NOVÉ“

PŘIPOMÍNÁME: PO PORODU SI VRÁTILA PŮVODNÍ POSTAVIČKU: S KÝM NECHÁVÁ DCERKU PATRICIE PAGÁČOVÁ, KDYŽ MUSÍ ŘEŠIT PRACOVNÍ ZÁLEŽITOSTI

Share