Jiří Paroubek promluvil o zvýšení důchodů a návrhu na jejich snížení pro exponenty komunistického režimu: „Nevytvářejme kvůli starým nespravedlnostem nespravedlnosti nové“

Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek považuje zvýšení důchodů o 300 Kč nad rámec zákonné valorizace za správný krok. Podle něj je nutné to udělat, protože v Česku rostly ceny. Nevadil by mu ani další jednorázový bonus pro seniory. Zároveň se vyslovil proti návrhu na snížení důchodů pro lidi, kteří pracovali pro komunistický režim v Česku. Uvedl to pro Českédůchody.cz.

Jiří Paroubek okomentoval debatu kolem valorizace důchodů pro příští rok. Pravicová opozice podle něj ukázala své politické diletantství. Hovořil o Pirátské straně, hnutí STAN, ODS, KDU-ČSL a TOP09.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Proti valorizaci se podle jeho slov postavily dvě opoziční předvolební koalice. Řekl také, že jindy jsou tyto pravicové a středopravicové strany ochotny utrácet peníze za nákup zbraní, ale důchodcům chtějí přidat jen minimum.

S takovým přístupem nesouhlasí, podle něj je třeba vyčlenit peníze na důchod, a proto souhlasí se zvýšením o 300 Kč nad rámec valorizace. Vysvětluje, že tento krok byl nutný, protože v Česku rostou ceny.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér také řekl, že by mu ani nevadilo, kdyby důchodci dostali další jednorázový příspěvek, jako tomu bylo na konci loňského roku.

Diskuse o důchodové reformě sice nebyla příliš úspěšná, ale Jiří Paroubek také řekl, že si nemyslí, že penzijní systém je v ohrožení. Příjmy státu sice klesly, ale podle něj k žádné katastrofě nedojde.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Uvedl, že tentokrát bude muset stát peníze z rozpočtu vyčlenit i na důchodový účet. Podle něj se před epidemií situace na důchodovém účtu vyvíjela pozitivně.

Dodal, že někteří ekonomové mluví o strašné budoucnosti, že by na důchod nestačilo, nicméně si nemyslí, že by se taková situace mohla stát.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Pokud jde o důchodovou reformu, kterou bude po volbách pravděpodobně projednávat nová vláda, nebude to podle jeho slov snadné. Předpokládá, že ve Sněmovně bude 8 až 10 stran a domluvit se na tomto tématu bude velmi obtížné.

Bývalý předseda vlády komentoval i návrh Pirátů na snížení důchodů exponentům komunistického režimu. Myslí si, že to bude ještě více rozdělovat českou společnost, i když teď je třeba hledat něco, co by ji mohlo spojovat.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

„Nevytvářejme kvůli starým nespravedlnostem nespravedlnosti nové,“ uvedl Jiří Paroubek pro Českédůchody.cz.

Psali jsme:„Vážně jsem se bála o zdravý rozum“: Michaela Dolinová promluvila o své práci v době krize. Proč herečka zůstala nepoznaná

PSALI JSME: POLITICI UKÁZALI SVÉ POTOMKY: KDO SE POCHLUBIL SVÝMI DĚTMI A KDO UŽ VNUKEM

PŘIPOMÍNÁME: SEDM TÝDNŮ PO NAROZENÍ: DCERA PRINCE HARRYHO A VÉVODKYNĚ MEGHAN SE KONEČNĚ OFICIÁLNĚ STALA SOUČÁSTÍ LINIE NÁSLEDNICTVÍ BRITSKÉHO TRŮNU

Share